Jak to chodí v praxi

Co práce v Wholesale banking (neboli v korporátním bankovnictví) obnáší, zjistíš nejlépe tak, že si to přímo vyzkoušíš. Jinak bude těžké tě přesvědčovat o tom, že to vážně není nuda. Dopoledne v rámci Case Study Day se ponese v duchu případové studie, která bude reflektovat každodenní úkoly zdejších týmů. Zvažuješ, zda není tento obor i tvojí cestou? Tady to zjistíš! Samotní profíci ti budou k ruce po celý den. Můžeš si s nimi u hrnku kávy (nebo něčeho jiného) poklábosit o jejich práci, nechat si poradit ohledně případové studie nebo zjistit, jak se jim v ING žije. Na celé akci tě přivítá Mark Tornij, Director celé divize Wholesale bankingu ING v ČR. O své osmnáctileté zkušenosti v rámci ING se bude mít čas s tebou dělit hned několikrát během celého dne.

Stejně jako na reálné projekty ani na případovou studii nebudeš sám. Pracovat budeš ve skupině s dalšími účastníky a vašim úkolem bude odpovědět na pět otázek, které shrnou výsledky dopolední práce. Kromě nových zkušeností si tady procvičíš i angličtinu. Ačkoliv bys to na první pohled u banky možná nečekal/a, panuje tu velká diverzita. Prostředí je rozhodně multikulturní a komunikace v angličtině je na denním pořádku.

Case studies i inovace

2 v 1, tak by se dal charakterizovat tým, který se v ING zabývá inovacemi. Je to takový start-up fungující v mezinárodní společnosti, město ve městě, firma ve firmě. Nikomu z týmu není víc jak třicet a společně pracují na projektech, které jsou na českém bankovním trhu unikátní. Jeden projekt ti Jindřich, hlavní člen celého týmu, v odpolední části programu představí. Prozradit můžeme jenom to, že se jedná o bankovní aplikace využívající umělou inteligenci.

Kromě Jindřicha ti něco o své práci poví i Jakub. Ten v ING zastává pozici hlavního ekonoma a zkušenosti nasbírané za dobu, kdy působil v České národní bance, zúročuje při sestavování makroekonomických analýz, prognóz a výhledů pro českou měnovou a fiskální politiku. Připrav se na to, že zápal, s jakým o svém oboru a práci vypráví, je silně nakažlivý. Celý den se zakončí samozřejmě také v neformálním duchu. Máš se na co těšit.

*

Pokud jsi student magisterského studia, chceš získat zkušenosti, omrknout jak to v reálu funguje v mezinárodní bankovní společnosti, která mimo jiné získala titul Global Finance’s Best Bank In The World 2017, poznat nové lidi a zjistit, jestli je ING to pravé místo pro tebe, klikni tady a rezervuj si své místo na jeden den v ING zasedačce na 6. 11. 2018!

Svoje CV můžeš posílat do 4. 11.! Nezaspi to!