Proč to děláme?

Chceme vytvořit globální celoevropskou platformu, kde si každý může najít práci, kde ho napadne. Slovensko je jen začátek. Chceme ti otevřít firmy a jejich pracovní nabídky v celé Evropě!

Co to pro mě znamená?

Náš vstup na Slovensko pro tebe znamená, že si odteď můžeš prohlížet bez omezení i firmy a pracovní nabídky ze Slovenska, v tuto chvíli hlavně z Bratislavy. Online je teď jedinečné a osobité herní studio Pixel Federation, bratislavská kancelář světového giganta Google a neméně světové pobočky IBMNestlé. Těšit se můžeš na další. Třeba na Union pojišťovnu, slovenský Unicorn a KPMG, Kaufland či JLL.

Proč zrovna Slovensko?

Máme ho rádi. Není to daleko. Prostředí je nám blízké. Mají tam halušky. Jsou tam krásné hory a výborné sýry. A firmy tam mají opravdu problém s hledáním mladých a šikovných lidí. Proč? Každý pátý slovenský absolvent odchází do zahraničí nebo v zahraničí po studiu zůstává. Jen v ČR žije 375 tisíc Slováků (zato Čechů na Slovenku jen 47 tisíc). Každý rok se tak počet obyvatel na Slovensku sníží o 5 %. Více než polovina z odcházejících navíc ještě nedosáhla 30 let. Slovensko díky těmto odchodům stárne nejrychleji v EU.

Mám si něco nově na Proudly nastavit?

Firemní profily slovenských společností jsou textovány slovensky. Poznáš je tedy snadno a napoví ti i mapa s adresou, která je vždy v úvodu. Celý web si teď kromě angličtiny můžeš přepnout taky do slovenštiny. Pokud tak učiníš, na blogu se ti budou primárně ukazovat a řadit články ve slovenštině (bude jich přibývat) a v pracovních nabídkách uvidíš na prvních místech ty slovenské (taky jich bude přibývat). Jsi Slovák, ale žiješ v ČR? Jsi Čech, ale žiješ na Slovensku? Je jen na tobě, jaké nastavení upřednostníš!