Sociální sítě vládnou světu

Sociální sítě v dnešním světě představují základní stavební kámen veškeré komunikace. Nezáleží na tom, odkud jsi, můžeš se spojit s kýmkoliv po celém světě. Na sociálních sítích můžeme nejen komunikovat s druhými, ale také sdílet své myšlenky a pocity. Někteří už jsou z toho ideálního světa krásných a úspěšných lidí trochu vysílení, a tak vznikají alternativy.

A tak vznikl Poetizer. Nová sociální platforma, která reaguje na potřeby moderních básníků a poezie. Jak totiž ukázala popularita „instapoets“ – básníci nejsou mrtví a své publikum mají i mezi generacemi Y a Z. Stačí je jen chytit a nepustit.

Lukáš je zakladatelem Poetizeru.

V čem je Poetizer jiný?

„Poetizer vytváří prostor pro milovníky poezie napříč zeměkoulí, kteří mají stejné touhy a ctí stejné hodnoty – svobodu projevu, autenticitu a lásku k poezii jako formě sebevyjádření,“ říká zakladatel Poetizeru, Lukáš Sedláček z ELAI. Poetizer už nyní propojuje básníky ze 120 zemí světa.

Jak Poetizer funguje?

Poetizier funguje na jednoduchém principu stejně jako jiné sociální sítě. Stačí udělat jen pár kroků.

  • Registruj se
  • Ukládej si drafty
  • Publikuj a sdílej
  • Vytvářej kolekce básní

Když zakladatelé platformu vytvářeli, počítali si tím, že si uživatelé budou moci nastavit anonymní účet, aby se nemuseli obávat ztráty soukromí. K dispozici je také editor detailních úprav a možnost feedbacku od ostatních uživatelů. Délka básně není ničím omezená, proto se uživatelé nemusí bát limitujících prvků. Báseň si mohou napsat, upravit a designovat podle svého gusta. Kreativitě se meze nekladou!

Johana je spoluautorkou a CEO projektu.

Poezie hýbe světem

Poezie si v posledních letech našla cestu na nemálo sociálních sítí. Z „tweetu“ se stala téměř básnická forma. Byla otázka času, kdy někdo přijde s platformou básníkům na míru. „Když jsme Poetizer vytvářeli, naslouchali jsme přáním a potřebám básníků. Komunita lidí se zájmem o poezii globálně dramaticky roste a zaslouží si mít svou vlastní sociální síť, programovanou dle jejich přání a bez jakýchkoliv překážek pro jejich umělecké vyjádření,“ doplňuje jeho spoluautorka, CEO Poetizeru Johana Sedláčková Vamberská.

*

Zaujal tě Poetizer? Stáhni si appku pro iOS či Android. Víc najdeš na jejich webu, kde si můžeš přečíst i nějaké ty básnické kousky. Připoj se na sociální síť, která dělá něco pro umění! Nebo by tě zajímalo, jak nová sociální síť vzniká a chceš mrknout do kuchyně? Hledej si práci v  ELAI.