Kurz je jenom začátek

Make-Up Institute nabízí beze sporu jedny z nejkomplexněji pojatých kurzů líčení v České republice. Tým profíků z řad vizážistů, kadeřníků, stylistů a fotografů je vždy připraven předat ti své know-how. Jako naprostý začátečník máš na výběr ze tří úrovní kurzů, které svou intenzitou korespondují s tvým cílem. Pokud si nejsi jistá/ý, jestli by tě práce vizážisty bavila nebo je to jenom tvůj koníček, kterému se chceš věnovat při zaměstnání, je pro tebe pětidenní kurz Basic jako dělaný. Zjistíš, co od tohohle oboru očekávat, budeš perfektně ovládat denní i večerní varianty líčení a kamarádky tě za to budou zbožňovat…

Jestli víš, že se chceš make-upem živit jako profík v salonu krásy nebo se tím uživit na vlastní noze, sáhni raději po kurzu Master Beauty. Během deseti dnů se naučíš udělat jakoukoliv ženu krásnou a nalíčit ji na různé příležitosti, od plesů, přes svatby až po focení. Nejnabitější je pak kurz Master od A do Z, kde se z tebe stane během pěti týdnu odbornice na různé druhy líčení. Kromě klasiky si vyzkoušíš i kreativní make-up jako dělaný na přehlídková mola, divadelní scény a do televize. Nedílnou součástí kurzů je i marketing. „Kurzy máme pojaté jako komplexní balíček. Absolventky ovládají perfektně nejen techniku, ale odchází od nás i s portfoliem a umí se prodat. Učíme je, jak se mají prezentovat na sociálních sítích, jak má vypadat vizitka i jak komunikovat s klientem,“ komentuje kvalitu kurzů Markéta.

Pravda někdy bolí

Kurz v Make-Up Institute formuje celkovou osobnost studentů a (zejména) studentek. Naučíš se tady techniku, jak komunikovat, jak se prodat a hlavně, jak vypadat, abys samu sebe reprezentoval/a. Pojďme si na rovinu říct, že tahle branže je tak trochu povrchní. Klient tě hned odsoudí podle toho, jaké máš vlasy a pleť, jestli máš manikúru, jak jsi oblečená/ý i co za kosmetiku máš v kufříku a jak ho udržuješ v čistotě. „Holky se tu mění kolikrát z hodiny na hodinu a často se stane, že z kurzu odchází úplně nový člověk, který si uvědomuje jednotlivé faktory ovlivňující jeho budoucí úspěch. Většina studentek sem přijde s tím, že klíčem k úspěchu je právě dokonalá technika, ale my je velmi rychle vyvedeme z omylu,“ dodává Markéta. Další důležitou a někdy i nepříjemnou součástí vývoje je chvíle, kdy si možná budeš muset přiznat, že ti ne všechny styly líčení půjdou jako po másle. I když bys hrozně chtěl/a. Lektoři v akademii jsou ale připraveni ti vždy podat upřímnou zpětnou vazbu. A po pravdě, není lepší soustředit se spíš na zdokonalování těch silných stránek?

Postav se na vlastní nohy

Po kurzu tě Make-Up Institut bude zásobovat nabídkami na práci. Ty jsou často bez honoráře a „jenom“ za fotku, ale ze začátku potřebuješ získat hlavně zkušenosti a kontakty. „Email s nabídkou posílám zpravidla všem, protože všechny naše absolventky jsou moc šikovné. O tom, jestli zakázku dostanou, rozhoduje rychlost. Někdo mi odpoví do minuty, někdo za hodinu a někdo si zase nejdřív musí zajistit hlídání. Takhle to ale bohužel nefunguje. Člověk se musí nejdřív chopit příležitosti a pak až řešit všechno okolo,“ představuje nám Markéta, jak u nich funguje burza práce, která je jedním z pilířů úspěchu. Tím dalším je trénink a rozvoj. Jako vizážistka musíš ze začátku hlavně líčit, ať si osaháš co nejvíce variant obličeje. Příležitost pro další rozvoj najdeš v pokročilých kurzech. Ty nabízí samozřejmě i Make-Up Institute a jsou zaměřené vždy na zdokonalení se v určitém stylu líčení. Nabídku kurzů se snaží neustále obměňovat, aby si na své přišli i ti, kdo se této profesi věnují už nějaký ten pátek.

*

Je tohle tvoje práce snů? Neboj se svěřit do rukou těm nejlepším z Make-Up Institute Prague! Na jejich kurzy přispívá i úřad práce.

Baví tě líčení a chceš se v něm rozvíjet? Je to tvůj koníček, ale realizovat se chceš jen na svém obličeji a občas třeba nalíčit kamarádku? I pro tebe je tu místo. Můžeš pak být třeba tou nejlépe nalíčenou markeťačkou na pondělní poradě! Využij kurzy, kde tě naučí perfektně nalíčit zejména samu sebe.