Pondělí

O tom, že nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikl, už možná víš. A možná tě taky neminul náš článek o Zero Waste – trendu, který hýbe světem. Takže tušíš, o čem je řeč. Jestli ale v tomhle tématu stále tak trochu tápeš a chceš zredukovat obsah svého odpadkového koše na minimum, vyraz večer na Zero Waste Workshop.

Úterý

Na vlně ekologie budeme pokračovat i v úterý. Nejenže se na Floře koná oficiální otvíračka další prodejny Bezobalu, ale kousek od Florence si dokonce můžeš vyrobit vlastní vermikompostér. Na 107. Science Café v Dejvicích se dozvíš to, co jsi doteď nevěděl/a o lese. A na Žižkově se na tebe těší Patrik Zouhar s tipy a triky, jak aplikovat minimalismus v cestování.

Středa

Bydlet v dodávce a procestovat svět? Proč ne! Jak na to, ti poví Pavel Bradáč, který přestavěl už dvě dodávky na obytné a tráví v nich na cestách skoro polovinu roku.

Pořad V centru se bude poprvé natáčet v Rock Café. Pozvání přijal lihovarník Martin Žufánek, jehož lahodná slivovice, hruškovice a dokonce i gin a absinth si našli cestu i do těch nejlepších restaurací. Co stojí za jejich úspěchem? A proč se rozhodli přestat pracovat nonstop?

Chceš si vyzkoušet roli degustátora hodnotícího vína na soutěžích? Pak nepropásni Slepou degustaci vín a prozkoumej Moravu bez předsudků.

Fermentace potravin už po staletí zajišťuje lidem pevné zdraví. Fermentovat toho můžeš opravdu hodně. Od jogurtů přes známé pickles až po kváskový chléb. Jak na to, ti ukáže Kateřina Halamová. A my ti slibujeme, že z kurzu odejdeš informačně i žaludečně nasycený/á.

Čtvrtek

Udělat něco pro své zdraví, rozsvítit svět nevidomých a ještě k tomu zažít spoustu legrace. To vše nabízí kultovní noční běh pro Světlušku.

Na své si ve čtvrtek přijdou i ti, kteří se na sport raději jenom dívají. Čeká nás totiž čtvrtfinále Evropské ligy, ve kterém se proti sobě postaví Slavia Praha a Chelsea FC.

Pátek

MINT Market Praha se vrací do Pražské tržnice. V pátek a v sobotu naplní více než 100 kreativců běžně nepřístupné prostory svěží módou, šperky, designem i delikatesami.

Sobota

Svátky jara už jsou za rohem! Co takhle vyrazit na Staročeský Velikonoční jarmark? Nebo se můžeš proběhnout pro české srdce. Přispěješ tak na mise předních kardiologů do zemí třetího světa a dozvíš se, jak předcházet srdečním chorobám. Po pořádném běhu doplň energii na Oriental Street Food Marketu.

A jestli tě ani jedno z toho nebere, tak se třeba rád/a podíváš do funkčního krytu civilní obrany Folimanka.