Pondělí

Pro nové kavárny je v Praze stále místo! Jedna se otevře v Prostoru39. Ráno tady popracuješ, odpoledne si dáš drink a večer si vychutnáš koncert kapely Transgas. Mohl by být start pracovního týdne ještě lepší?

Úterý

A se speciálními otvíračkami ještě nekončíme! K životu se opět probouzí výjimečný barokní areál a národní kulturní památka – karlínská Invalidovna. Čeká tam na tebe spousta muziky, zábavy, tance, divadla, uměleckých instalací, jídla, pití a dalších aktivit. Snad se takového velkolepého znovu otevření jednou dočká i nádraží Vyšehrad…

Spatřit Mléčnou dráhu je dneska zázrak a mnoho dětí ani netuší, jak vypadá hvězdné nebe v plné své kráse. Může za to světelný smog, který je pro města typický. Proto doraz do CAMPu na dokumentární film The City Dark a zjisti víc o tomto druhu znečištění. Poté společně s Hynkem Medřickým vyrazíš na komentovanou prohlídku noční Prahy, kde se mimo jiné dozvíš, jaké jsou nejčastější chyby městského osvětlení.

Zajímá tě, jak v horizontu pěti let ovlivní umělá inteligence naše chápání pravdy, svět ekonomiky i přírodních forem? Pak si nenech ujít sérii diskusních večerů AI SPRING.

Středa

Je sice státní svátek, ale my doufáme, že den volna neproležíš v posteli. Co takhle vyrazit na prohlídku celého pražského židovského ghetta nebo se cournout po pasážích?

Čtvrtek

Koučink je běžná součást manažerské praxe, ale v dnešní době je to i vyhledávaná práce na volné noze. Máš na to být koučem? A jak se jim vlastně můžeš stát? Více se dozvíš na tematickém večeru v Results & Emotions.

Čtenáři a čtenářky, knihomolové i knihomolky, pozor. Ve čtvrtek je váš večer! Na 19 místech v Praze totiž proběhne Noc literatury a u toho nesmíte rozhodně chybět.

Pátek

Už jsi slyšel o Laboratoři ticha, která se nachází v Národním zemědělském muzeu? Pokud ne, vyraz třeba právě dnes prozkoumat tento unikátní multidimenzionální projekt představující živý les vsazený do futuristické laboratoře.

Sobota

Ke startu připravit… 3, 2, 1… teď! Užij si den s přáteli i rodinou na barevném pěti kilometrovém „běžeckém závodě“ a nezapomeň, že Barvám neutečeš.

Před během i po něm se můžeš posilnit na Letním street food festivalu na Smíchovské náplavce.

A jestli se víc než na běhání a jídlo těšíš na to, až protáhneš svýho longboarda, doraz do Vnitrobloku na Longboard Salon. Kromě známých longboard shopů nebude chybět ani longboard bazar, workshopy, soutěže a film corner, kde po celý den poběží nejvychytanější longboard videa.

Neděle

12. 5. je mezinárodní den koláží. K této příležitosti otevře Muzeum hlavního města Prahy výstavu koláží od předních českých tvůrců. A pokud si chceš doma stěnu ozdobit vlastnoručně vyrobeným dílem, budeš mít možnost. V rámci výstavy proběhne totiž i workshop, kde se dozvíš všechny jak na výrobu koláží.