Pondělí

Pokud tě láká cestování, teď máš super možnost si něco naplánovat. Jak to udělat co nejlépe? Inspiruj se od profíků! V pondělí máš možnost navštívit rovnou dvě přednášky.

Jedna tě nechá nahlédnout na Island, kde tamní příroda vypadá spíš jak z nějakého fantasy filmu. Přednáška se koná v Městské knihovně na Mariánském náměstí.

Pokud spíš plánuješ pláchnout do tepla, doporučujeme projekci s názvem Poslepu do Latinské Ameriky. Jak už sám název napovídá, čekat můžeš vyprávění jak se (ne)povedlo naplánovat si cestu a jaké následky měla spontánní rozhodnutí.

Úterý

Dnes nám začíná nový měsíc, a také se slaví mezinárodní den kávy. Zajdi si proto například do milé kavárničky Helen’s coffee, kde můžeš ochutnat kávy z mnoha pražíren po celém světě a k tomu zakousnout něco dobrého.

Víš, že v Praze máme zámek? Stojí na Veleslavíně a zatím je tento barokní skvost veřejnosti nepřístupný. To ale neplatí v úterý, protože se mimo kávy také slaví dny architektury. Přijď nahlédnout do starého zámku a užij si neopakovatelnou mystickou atmosféru.

Středa

Zajít si na fesťák uprostřed týdne a ještě v říjnu? Festival izraelského filmu ti přináší 14 filmů a 5 bloků studentských filmů ve 40 projekcích, k tomu také pestrý doprovodný program. Festival se koná v Kině Pilotů.

Půlku týdne máme za sebou, tak si můžeme užít i nějaké to dobré jídlo! V Jankovcově ulici se pořádá Swiss Food Festival, kde nejen můžeš ochutnat švýcarské specialitky, ale také si zasoutěžit o týdenní pobyt ve Švýcarsku.

Čtvrtek

Teď je ideální doba na aktivity, na které nebyl v létě čas. Naučit se něco nového, nebo oprášit starý koníček. Příležitostí může být výtvarný kurz na Pragovce. V 15 lekcích si projdeš nejen základní výtvarnou terminologií a technikami, ale také poznáš nové lidi a načerpáš zážitky.

A zůstaneme na umělecké notě. Zajdi si do Francouzského institutu na vernisáž módní fotografky Sibylle Bergemann (1941-2010). Její fotografie jsou nejen vyobrazením dobové módy, ale jsou také ovlivněné jejím politickým smýšlením.

Pátek

Praha dvou jazyků a tří kultur. Zajdi na netradiční prohlídku, která ti ukáže Prahu jako místo střetávání české, německé a židovské kultury. Start u hlavního vchodu Masarykova nádraží a vstup je volný.

Co se tak po prohlídce přijít ohřát a zároveň zahájit saunovou sezónu? Akce se koná na Podolském nábřeží a noci tě naučí, jak se správně dělají ceremoniály, tajemství aroma a muzikoterapie.

Víkend

Oktoberfest v Praze? Ano, v Modřanech! Asi netřeba zmiňovat, že tě čeká skvělé pivo, jídlo, zábava a atmosféra. Akce se koná celý víkend a start je v 11:00 v Rosmarině.

Po dobrém a ne úplně zdravém jídlu je super se protáhnout. Zajímavá akce City Trail Chuchelským hájem se koná v neděli odpoledne. Můžeš si vybrat, jak dlouhou trať chceš absolvovat a cestou se můžeš kochat okolím Barrandova, milionářskými vilami, ale také nečekaných výhledů na město. Pohodová nedělní atmosféra zaručena!