Pondělí

Šéfkuchař Jiří Štift z asijské restaurace Sia a jeho tým se rozhodli navázat na úspěch z minulého roku a ve spolupráci s rodinným podnikem Palíto si pro své hosty připravili speciální pálivé menu plné chilli papriček. Pět jídel, pět chilli papriček, degustační chilli talíř a nápoje na snížení pálivosti se budou v Sie podávat až do neděle 29. září.

A u jídla ještě chvíli zůstaneme. Věděl/a jsi, že pokud chceme udržet globální oteplování pod 2°C, měli bychom jíst o 90 % méně masa, o 60 % méně mléčných výrobků, o 500 % více luštěnin a 400 % více semen a ořechů? O tom, jaké jsou ekologické dopady živočišné výroby bude ve Skautské institutu přednášet Tereza Vandrovcová, která se s tebou podělí i o praktické rady, jak na veganství.

Vstříc digitální transformaci se vydáš na již tradiční sérii přednášek o Trendech v online marketingu.

Úterý

Do Skautského institut se vydej i dnes. Architekt Jan Márton tam bude povídat o tom, jak se staví úsporné domy.

Středa

Jaká témata aktuálně hýbou světem medií? O brexitu, vývoji na ministerstvu kultury i o mnohých dalších tématech budou debatovat přední čeští novináři na zářijovém (S)tisku doby.

Jsi si jistý/á, že znáš svou cílovku a komunikuješ s ní správně? Ať už ano, či ne, nenech si ujít praktický pohled na práci s cílovými skupinami.

Čtvrtek

Slibovaná nálož marketingu je tady! Jak budovat lovebrand? To je otázka, která pálí nejednoho markeťáka, obchodního ředitele i personalistu. A také je to konference, na které se můžeš inspirovat příběhy a poslechnout si case studies úspěšných českých značek.

Jestli už svůj lovebrand máš nebo si chceš dát jenom dobré kafe a pokecat se stejně naladěnými lidmi, vydej se na akci Kafe a marketing. Tentokrát s Danielem Višňákem, zakladatelem úspěšného projektu Eshoprestart.cz, který má dlouholeté zkušenosti se zviditelňováním e-shopů a dokáže je nejen posouvat dál, ale také odrážet od samého dna.

Oslav evropský den jazyků a cestou z práce nebo z nákupů se třeba nauč pár nových slovíček. Kde? V Galerii Lucerna na akci Speakdating.

Pátek

U příležitosti Mezinárodního dne cestovního ruchu se koná cestovatelský festival Kolem světa, který tentokrát proběhne na místě, které je s cestováním a objevováním přímo spjaté - na Letišti Praha. Čekají na tebe nejen zajímavé přednášky, ale i panelové diskuze a workshopy. Tak na nic nečekej a honem rychle na letiště.

Noc, na kterou nezapomeneš. To je Noc vědců. Ta se letos ponese v duchu „šetrně k planetě“ a zažiješ při ní například ohnivou show nebo experimenty s kapalným dusíkem.

Sobota

V sobotu je státní svátek, a protože většina obchodů bude zavřených, máme pro tebe náhradní plán. Na Smíchovské Náplavce proběhne další ročník nejpálivějšího fesťáku v Česku – Chilli fest.

A když už budeš v centru, můžeš to spojit s návštěvou Ministerstva zdravotnictví. To na jeden den otevře své dveře široké veřejnosti. Budou tady probíhat komentované prohlídky a ve zdravotní zóně si můžeš nechat změřit tlak a zkontrolovat zrak i znaménka.

Neděle

O tom, že obliba Zero waste v Česku roste, není pochyb. Nasvědčuje tomu i fakt, že v barokních prostorech karlínské Invalidovny proběhne nultý ročník festivalu Zero waste Prague. Obchod s věcmi pro bezodpadovou domácnost, workshopy, přednášky… Tak co říkáš, propadneš tomuto trendu i ty?