Pondělí

Týden módy je za námi a je na čase přivítat v Praze Týden umění. V průběhu celého týdne máš možnost navštívit zajímavé vernisáže, potkat se s umělci, zúčastnit se komentovaných prohlídek i dalšího doprovodného programu, který si pro nás pražské galerie a výtvarné instituce připravily.

Ukaž, co děláš a sdílej svůj příběh. Nebo se jenom nech inspirovat zajímavými příběhy a projekty ostatních.

Úterý

Je tvým snem pracovat v zahraničí? Konkrétně v Americe? Pak tě rozhodně nesmí minout inspirativní povídaní Pavla Kacerleho, který vytváří vizuální blockbustery Marvelu a Disney, a Lubo Smida, spoluzakladatele vývojářské společnosti STRV. Na CzechCrunch Offline ti Pavel a Lubo popíší mimo jiné rozdíly mezi pracovním a osobním životem v USA a České republice, rozeberou životní náklady i proces získávání investic nebo aktuální vízovou situaci.

A určitě taky nezapomeň oslavit Den Země.

Středa

Středa je na kulturní program opravdu pestrá. Nejenže do kin přichází dlouho očekávaná marvelovka Avengers: Endgame, ale můžeš si nechat otestovat i svoje IQ.

Green Fox Academy pořádá 3. Meetup, jehož hlavním tématem budou ženy, jakožto ohrožený druh v IT.

Ve středu je mezinárodní den knih. Přemýšlel/a jsi někdy o tom, jak se knižní průmysl za dobu, kdy v roce 1440 Gutenberg vynalezl knihtisk, proměnil? Zamyslet se nad tím můžeš v rámci Creative Talks v Creative Dock.

Čtvrtek

Umíš se rozhodnout? Jestli ne nebo v tom chceš být alespoň o něco lepší, vyraz do firmy Deloitte, kde ti prozradí, jak na to.

Liberalismus, socialismu a konzervatismus. Ponoř se do tajů tradičních ideologií v druhém díle Abecedy –ismů ve Skautském institutu.

Pátek

Poslední pátek v měsíci tradičně patří CreativeMornings.

 

Sobota

Už máš plány na sobotu? Jestli ne, tak nezapomeň, že se právě dnes koná tradiční a všemi věkovými skupinami oblíbený Majáles.

Gurmány jistě potěší Středomoří na Náplavce nebo něco sladkého na zub v Malér baru v Krymské, kde za stovku budeš moc ochutnat tolik dobrot, kolik jen budeš chtít.

Vezmi kamarády a vydejte se na Prahaton – týmovou hru, která vás zavede nejen na zajímavá místa v Praze, ale i za hranice vaší komfortní zóny.

A když toho nebudeš mít za celý den ještě plný brejle, zastav se ve Vnitrobloku a Kup si vohoz nejen od známých fashion bloggerek.

Neděle

Neděle je tady tradičně od toho, abys nic nedělal/a a načerpal/a síly na nadcházející týden.