Pondělí

Pondělky jsou zpravidla dny, kdy začínáme cvičit, zdravě jíst nebo žít. Co se takhle při pondělku radši něco naučit? Třeba jak prodat sám/a sebe.

Opravdu nošení podprsenky způsobuje rakovinu? A mají české ženy nejčastěji velikost prsou D? Doraz do HubHubu a zjisti, jak to s prsama doopravdy je.

Zdolat „K10“, samozřejmě jen obrazně, máš možnost v průběhu celého týdne. O čem, že je řeč? V coworkingovém centru K10 na pražských Vinohradech můžeš strávit den na zkoušku, vyzkoušet tamního šéfkuchaře a konečně dodělat, co potřebuješ.

Úterý

Hned z kraje týdne otevře Soňa Jonášová, zakladatelka a ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky, diskuzi o odpadu a vysvětlí ti, proč „jenom“ třídit už dnes nestačí.

Další poměrně kontroverzní téma si pro tebe připravila íránistka Lenka Hrabalová, která se ti pokusí vysvětlit celou situaci situaci kolem Íránu.

Středa

Je programování něco, co tě opravdu baví a chceš se dozvědět víc o GraphQL? Pak nesmíš zmeškat další Qeetup s Qestí grupou.

Nezmeškejte příležitost poznat kobky na Náplavce ještě před tím, než se v nich zabydlí budoucí nájemci se svými provozy. V rámci dne otevřených kobek se jako první seznámíš s nájemci a dozvíš se, jak nově zrekonstruované prostory hodlají využít.

A kdybys náhodou cestou potkal/a pár zatoulaných zombíků, tak se ničemu nediv. Prahou se totiž prožene Prague Zombie Walk.

Čtvrtek

Tři večery s daty, to je Data Science Night. Hned ten první máš možnost poslechnout si zajímavé přednášky o web scrapingu od zástupců několika technologických společností. PS. na místě bude připravená pizza a pivo.

Cirk La Putyka slaví 10 let na scéně a vrací se na místo, kde tento novodobí cirkus začínal. Takže pokud jsi jejich představení ještě nikdy neviděl/a, není právě teď ta správná příležitost?

Pátek

Do konce roku máš jedinečnou příležitost ocitnout se v magickém světě Malého prince, a to díky interaktivní výstavě známé výtvarnice Elišky Podzimkové, kterou hostí holešovický Vnitroblock.

Vrátit se můžeš opět do coworkingového prostoru K10, kde proběhne další ranní CreativeMorning, tentokrát s hostem Liborem Hoření. Ve svých 17 letech spustil portál Toprecepty.cz, vede také pojízdnou kavárnu v Brně DobroKáva a nyní investuje do mobilní aplikace Nesnězeno. Tak si rozhodně udělej čas, dojdi na kafe a poslechni si pořádnou dávku ranní inspirace!

Víkend

Pokud máš v plánu prodloužený víkend strávit v Praze, dej si pořádně do těla. Čekají na tebe hned dvě sportovní události, které prověří tvou fyzičku. Jednou je nejstrašidelnější běh Zombie Run, a tou druhou je víkendový tréninkový kemp projektu #JeduNaVýkon zaměřený na crossfit a funkční trénink. Ten pořádá známá instragramerka a youtuberka Lucie Minářová alias Luciemin.

Banánová generace, to jsou děti vietnamských rodičů, kteří se narodili v Česku. A právě oni už po čtvrté pořádají festival Banán Fest, kde tě seznámí s jejich kulturou, uměním i gastronomií. Zároveň nahlédneš pod pokličku a zjistíš, jak se jim daří skloubit dva zcela odlišné světy. Ten vietnamský, který zdědili, a ten český, který žijí.