Pondělí

Virtuální realita, roboti, aquaponie, cirkulární ekonomika, světelné umělecké instalace a mnoho dalšího. Objev nový vesmír inovací na Inovačním veletrhu, kterým v pražském Foru Karlín odstartuje Týden inovací.

A v digitálním světě ještě chvíli zůstaneme. Jak takový svět bude v budoucnu fungovat? A má nějaká pravidla? Na to se pokusí odpovědět již sedmý ročník konference LAW FIT propojující právo s IT odvětvím.

Úterý

Obliba ježdění do práce na kole stále roste, ale ruku na srdce - kdo z nás umí opravit píchlou duši? A přitom to není nic složitého. Jak na to ti ukážou na workshopu v Bike Kitchen Praha.

Mohl si za ty peníze koupit nové auto, ale on je radši projedl. Řeč je o Lukáši Hejlíkovi, který se svou Gastromapou objížděl celou Českou republiku, objevoval ty nejlepší podniky a teď ti je přináší pěkně pohromadě v úhledném balíčku. V knize, jejíž křest proběhne samozřejmě za přítomnosti jedinečného českého jídla a pití.

Středa

Na jeden den se pěší zóna na Andělu promění na mexické zocalo neboli náměstí. Typické jídlo, hudba a tequilla tě alespoň pomyslně přenesou na chvíli do Mexika.

Z Mexika se můžeš pozvolna přesunout zpátky v čase. Do dob, kdy nám v uších hrál Indy & Wich a jejich legendární My 3. Tohle vypálený pražský štýlo se na tebe těší v Lucerna Music Baru.

Je iPhone tvůj věrný kámoš, se kterým si fotíš každou „kravinu“? A co kdybychom ti řekli, jak z něj můžeš vymáčknout to nejlepší? Tedy my ne, ale Klub cestovatelů PRAHA ano. Na kurzu focení iPhonem.

V pátek a v sobotu budou probíhat volby do Evropského parlamentu. Ne, neboj se, nebudeme ti říkat, koho máš volit nebo že bys vlastně měl/a jít k volbám. Ale možná by bylo fajn poslechnout si, jak vypadá kampaň před volbami, s jakými dezinformacemi se můžeš setkat a jak se jim bránit.

Čtvrtek

Ve FutLabu už nějaký pátek testují principy potravinové soběstačnosti a své zkušenosti teď chtějí předat dál. V dalším cyklu FUTmakers Academy otevřenou téma hydroponií, výroby domácího sýru za využití 3D tisku a piva bez drahého zařízení.

Jestli tě stejně jako nejednoho z nás učarovala Asie, pak si nesmíš nechat uniknout festival Asie vzdálená a blízká. Prostřednictvím jídla, workshopů a přednášek se ti představí země jako je Vietnam, Indonésie, Japonsko, Jižní Korea, Thajsko, Indie, Mongolsko a Čína.

Pátek

Až pojedeš v pátek z práce nebo ze školy, zastav se na kafíčko na KAFEstu v Edenu.

Sobota

Propadni sladké chuti jahod a odstartuj jejich letošní sezónu na Jahodobraní na Tyláku.

A jak už to tak o víkendu bývá. U dobrého jídla a pití ještě na chvíli zůstaneme. Protože Praha bude pít víno. Na největším vinařském festivalu, který se letos ponese v duchu oslav významného výročí. Archeologové v Gruzii totiž objevili keramiku, která obsahovala stopy vína starého 8000 let. Ano, už takhle dlouho je víno našim společníkem. A na to si připijeme!