Pondělí

Nechceme začínat pondělí pochmurně, ale téma vyhoření, přepracování a vyčerpanosti nabývá mnohem většího významu, než dříve. Víš ale, že tyto stavy mohou být způsobené nejen nadměrnou prací a stresem? Přijď zjistit, jaké i banální věci můžou roztočit velký kolotoč. Těšit se budou na tebe v budově pedagogické fakulty.

Chceš-li začít týden spíše na lehčí notu, doporučujeme návštěvu výstavy Czech Nature Photo 2019. Zhlédnout můžeš nejen českou přírodu, ale i nějakou tu exotiku.

Úterý

Co se tak po práci pořádně protáhnout? Dojdi na lekci power jógy na Štvanickém ostrově. Parádně se zrelaxuješ a připravíš svoje tělo na zbytek týdne. To zní super, ne?

Pokud se ale už nemůžeš dočkat letních cestovaček, zažij alespoň Portugalsko v Praze! Podívej se do portugalské kuchyně, která stojí na olivovém oleji, rybách a masu a nechej se unést skvělým jídlem i kvalitním portským.

Středa

Zajímá tě grafika, video, ilustrace? V tom případě si nenechej ujít středeční workshopy od Megapixel.cz. Vyzkoušet si můžeš nejen novinky, které hýbou světem grafiky, ale také se naučit pár super šikovných triků a potkat se s různými tvůrci.

Máš-li chuť si v polovině týdne zajít večer do kina, zkus něco, co tě opravdu dostane. Film Mezi odpady nenechá bez emoce ani toho největšího odpadkového barbara.

Čtvrtek

Jak se správně připravuje a pije čaj? Doraz na pravý čajový obřad do restaurace Miyabi v Navrátilově ulici a nauč se novou dovednost, kterou můžeš zaujmout nejen opačné pohlaví.

Nebaví tě insta úspěch, prázdné motivační citáty a přehnaný pozitivismus? Zajdi do Impact Hubu na přednášku Jak zkrachovat bohatý, kde se mluví o (ne)úspěchu a celkovém nastavení našeho myšlení jinak.

Pátek

Dojdi na party, na kterou si nemusíš připravovat žádný vychytaný outfit! Na Clothing swap party ve Vinohradské si můžeš užít nejen hudbu a něco k pití, ale také odejdeš s novými kousky do svého šatníku výměnou za oblečení staré, které už nevyužiješ.

Pátek a pivečko. Neumíš si představit začátek víkendu bez pořádného zrzka? Našli jsme pro tebe pivní trhy v Karlíně, kde můžeš objevovat na 60 domácích pivovarů.

Víkend

Jak vypadá Praha z výšky? Nebo alespoň ze střechy? Nebe nad Lucernou je projekt, který chce nejen ukázat krásu Prahy, ale také prostřednictvím interaktivních výstav, přednášek a workshopů ukázat návštěvníkům, jaká je budoucnost života ve městě.