Pondělí

Začni týden esteticky. Šestý ročník designerské přehlídky Prague Design Week začíná právě v pondělí a trvá do 21. dubna. Přijď zjistit, jaké jsou trendy a nech se unést moderní tvorbou. Ke správné náladě ti pomůže i umístění výstavy – koná se v historickém domě na náměstí Republiky 7.

Pokud máš náladu na self development, vřele doporučujeme přednášku s názvem: Spokojenost, vyrovnanost a odolnost vůči negativním vlivům, kterou moderuje Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace. Od 18:00 v Hybernii.

 

Úterý

Co si dát večer nějaký film? Místo klasického Netflix and chill si zkus zajít na Filmovou noc alias Studentské kraťasy. Užiješ si tvorbu mladých lidí a třeba načerpáš i jejich tvůrčí energii. Akce se koná v Ponrepu, Bartolomějská 11.

Káva. Čeká tě zkouškové, máš hodně deadlinů na krku a dobrá káva je tvoje světlo na konci tunelu? Dojdi si o ní něco zjistit, zejména o kofeinu, který nám tak moc pomáhá ráno vstát a v noci pokračovat v práci. Starbucks na Černém Mostě má pro tebe připravený kávový seminář.

Středa

Co tak si zavzpomínat na dětské časy? Dej dohromady partu lidí a zajděte si na starou dobrou bojovku! Golemova bojovka se koná v zapomenutých ulicích noční Prahy, start je v ulici Dušní. Z vybavení ti stačí papír, tužka a bystré myšlení. 

Za dva měsíce tady máme léto a kdy jindy než teď nasbírat dobré tipy, jak levně a efektivně cestovat? Prozradí ti to Honza Macháček v městské knihovně na Mariánském náměstí 98.

Čtvrtek

Jaro jako na jiné planetě, ale přece v Evropě! Země ohně a ledu, která není ani hodinu stejná. Mluvíme o Islandu, který si ukradl srdce fotografa Davida Vargy. Přijď na jeho promítání do Lucerny, a třeba tě také inspiruje k výjezdu na tento magický ostrov.

Jak nádherná je naše Praha? Výstava nejlepších fotografů Miluju Prahu v Jindřišské věži ti to prozradí. Dorazit můžeš v rozmezí 10:00–19:00.

 

Pátek

Začni Velikonoce barevně a tanečně! V Bartolomějské 11 na tebe bude čekat Easter Extravaganza party, která slibuje řádku zahraničních DJs a pořádný start do velikonočních svátků.

Pokud na party moc nejsi a lákají tě spíše tradice, máme pro tebe tip na farmářské trhy. Konají se ve Dvoře v Kobylisích a můžeš si ozdobit perníček, uplést pomlázku, obarvit vajíčka, nebo ochutnat typické české velikonoční pokrmy.

Víkend

Jídlo, jídlo, jídlo – to k víkendu prostě patří. O víkendu se v Praze konají hned dva food festivaly. Exotické chutě a vůně ti v sobotu nabídne Asia Fest na Náplavce. Lákají-li tě veganská tajemství, přijď v neděli na Vegan Burger Festival do Crossu.