Pondělí

Že jsou mileniálové generace, která mění zažitá pravidla a přemýšlí jinak, je docela známé. Nastává ale také čas, kdy se tato generace aktivně angažuje v politice. Přijď se podívat debatu Mileniálové o demokracii, kde se bude hlavně rozebírat téma života po Sametové revoluci. Akce se koná Smetanově nábřeží 6.

Pokud tě politika moc neláká, ale dřímá v tobě estét, tak tě určitě potěší PONER market. Čeká na tebe showroom plný oblečení za super ceny. Najít můžeš jak nové věci, tak kousky, které jsou po módních přehlídkách a foceních. 

Úterý

Esteticky začneme i v úterý. Přijď na 18. ročník veletrhu současného umění Art Prague, který je pořádaný v historickém domě na Náměstí Republiky. Těšit se můžeš na 38 expozic, 280 umělců a doprovodný program.

Abychom nelenošili jenom u volnočasových aktivit, našli jsme pro tebe super seminář na téma Jak se vyhnout konfliktu v různých situacích. Nejenže si vyslechneš triky, jak zvládat krizovou komunikaci, ale také si to vyzkoušíš na modelových situacích.

Středa

Mamma Mia! Ve středu se andělská pěší zóna promění na malou Itálii. Přijď ochutnat skvělé jižanské delikatesy. Nebude chybět parmská šunka, pravá mozzarella, kvalitní olivový olej, skvělá italská káva… To vše za doprovodu italské hudby a dobrého pití.

Přijdou ti některé hoaxy a dezinformace, které se šíří internetem, přitažené za vlasy a říkáš si, kdo tomu může věřit? A co teprve ta hysterie, jakou může nějaká kvalitní „fake news“ způsobit v oblasti zdravotnictví. Přijď si poslechnout tematickou přednášku Ludmily Hamplové. Vstup je zdarma.

 

Čtvrtek

Práce, právo, finance. Oblasti, které nás provází po celý život. Určitě se hodí mít alespoň základní povědomí o tom, jak se uzavírá pracovní smlouva, jak fungují daně nebo jak při studiu podnikat. Nepromeškej seminář ve Skautském institutu na Staromáku. Workshop povedou Matěj Šach a Viktor Hatina z programu Street Law ČR Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Miluješ tanec a filmy? Co to spojit dohromady? Kino Světozor pořádá Festival tanečních filmů. Poprvé v historii tohoto festivalu se akce stane soutěží. O hlavní cenu se letos uchází až 350 tanečních filmů.

Pátek

V pátek večer se ve Skautském institutu koná otevřený workshop na téma mindfulness. Dozvíš se, jak zvýšit svoji bdělost, empatii i nadhled v profesních i rodinných vztazích, a k tomu načerpáš energii na víkend.

Pokud miluješ přírodu a momentálně nemůžeš nikam vyjet, máme pro tebe alternativu v podobě Czech Nature Photo. Uvidíš ty nejlepší fotografie od českých a slovenských fotografů přírody. Kromě snímků české přírody se můžeš také těšit na zvířata a krajiny exotických zemí.

Víkend

Co by to byl za víkend bez food festivalu? Na tento víkend jsme pro tebe vybrali ten na Karlínském náměstí. Podávat se bude šťavnatý burger a k tomu skvělé pivo. Chybět nebude ani živá hudba a super posezení v parku.

No a ve víkendovém tipu nesmí chybět Náplavka. O víkendu se na Rašínově nábřeží koná osmý ročník degustačního festivalu růžových vín. Očekávej 35 českých a moravských vinařů, hudbu a skvělé jídlo.