Pondělí

20. července 1969 vyvrcholilo nejsledovanější vesmírné dobrodružství. Padesát let po přistání na Měsíci se pootevřely bohaté archivy NASA, aby o slavné cestě vydaly dosud utajený materiál. Neváhej, a zkus pro jednou vyměnit letní kino za něco nového. V pražském Planetáriu mají připravenou úžasnou exkurzi, která ti ukáže, jak to tenkrát s cestou na Měsíc doopravdy bylo.

Každý z nás musel někdy v něčem improvizovat. Ať to byl první den na nové brigádě, v nové práci nebo u zkoušky ve škole. Víš ale, že jsou dokonce i kurzy, které tě naučí, jak správně improvizovat? Během letních měsíců se Škola improvizace koná ve Stromovce. Skvělý důvod, proč vyrazit do parku.

Úterý

Základy první pomoci možná umíš. Jak ale pomoct kamarádce, se kterou se rozešel přítel, vážně nemocnému příbuznému, nebo i sobě, když se ti jednoduše nedaří? Navštiv kurz První psychické pomoci, kde ti osvětlí zajímavá zákoutí lidské duše a že mávnutí ruky se slovy „to bude dobrý“, někdy zkrátka nestačí.

I tak se zasnoubil sýr s vínem a toto dokonalé spojení fungovalo po staletí. Pokud se ti už jenom při čtení této věty sbíhaly sliny, tak tě určitě potěšíme. Na Vinohradech se koná degustace s názvem Snoubení vína a sýrů, kde pro tebe mají připravených 5 druhů degustací, dle typu sýrů a vín.

Středa

A máme tady další jídlo! A tentokrát netroškaříme, přinášíme ti tip na delikatesy z celého světa. Báječné olivové oleje, feta sýry, vína z Francie, nebo Makedonie, domácí těstoviny, prvotřídní marmelády… Přijď prozkoumat, co všechno můžeš ochutnat v pěší zóně na Andělu! Akce se koná od rána do setmění.

Co si zajít před delikatesami do bazoše s retro oblečením? V Oldřichově ulici se opět koná 1981 Secondhand, kde si můžeš vybírat z neuvěřitelných 2000 kousků oblečení! Podpoř udržitelnou a „slow“ módu. Zároveň si užiješ skvělou atmosféru, která se s těmito bazary pojí.

Čtvrtek

Pamatuješ si na srandu i vzrušení na táborových bojovkách? Nejlepší byly ty noční, kdy hrdinství šlo stranou. Zavzpomínej na staré časy a zajdi na Pražskou bojovku! Dej dohromady partu lidí a vydejte se noční Prahou za dobrodružstvím. Vše se koná hezky po staru, bez mobilních telefonů, jenom s papírem, tužkou a mapou.

Jaké to je procestovat divokou Kolumbii sám? A ještě, když jsi žena? O to se s tebou podělí Tereza, která aby předešla vyhoření, raději sbalila batoh a odjela do míst, kam mnoho cestovatelů nezavítá. Přednáška se koná v Kavárně dobrodruha.

Pátek

Prague Pride to není jenom oslava tolerance a lásky bez hranic. Také je to přehlídka zajímavých kostýmů, užití si hodně legrace a seznámení se s novými lidmi. Začíná se dopoledne a je nutná registrace – tak nepromarni svou šanci!

Že jsme to, co jíme, nám vštěpují od dětství. Co nám ale nikdo už neříká je to, jak nás mýty a polopravdy o jídle ovlivňují po celý život. Jdi si poslechnout přednášku s názvem Mýty ve stravování, kde ti vyvrátí ty největší fámy, které mění tvoje rozhodování.

Víkend

Jako mimopražský víkendový tip jsme objevili Chodské slavnosti. Domažlické náměstí se promění na místo plné dobrého jídla, pití, koncertů, představení a obdivovat také můžeš tradiční kroje. Skvělý zážitek zaručen!