Pondělí

Vyjdi si na procházku a prozkoumej mystická místa a kostely Malé Strany. Začíná se po obědě na Maltézském náměstí. 

Leonardo DiCaprio a Claire Danes v romantickém filmu na shakespearovský způsob. Na pondělí aktivita jako stvořená. Start v 20:30 v kině Aero. 

 

Úterý

Když je to léto… Proč se seznámit s někým novým? Nemusíš si stahovat randící aplikace a netrpělivě čekat, než s někým navážeš kontakt. Jednodušeji to půjde, pokud dorazíš na Velký seznamovací piknik do Stromovky. Malé občerstvení zajištěno.

Vzdělávat se i o prázdninách? Zkusit něco nového? Dvakrát ano. Ve Vnitroblocku se koná večerní škola vaření na téma světového streetfoodu. Nech se vtáhnout do netradičních delikates, nauč se je připravovat a blýskni se před partnerem či partnerkou.

Středa

Už tě přeplněné obchoďáky nebaví, ale móda tě zajímá? Doporučujeme návštěvu Bazaru pro Radost, kde najdeš jakýkoli typ oblečení si vzpomeneš, a také podpoříš lokální designéry a slow fashion. Akce se koná ve Slezské ulici.

Opět si dáme Stromovku. Na jógu s sebou potřebuješ jenom podložku a pohodlné oblečení. Uvolnění svalů a mysli uprostřed týdne je jako malý zázrak.

Čtvrtek

Pokud tě zajímá psaní, máme pro tebe skvělý tip. Dana Emingerová, dlouholetá editorka české redakce National Geographic pořádá jednodenní kurz, kde ti poodhalí tajemství dobrého a zábavného psaní. Kurz je otevřen pro malou skupinku lidí, takže se ti dostane individuálního přístupu.

Jak se žilo v pražských kavárnách? Vznikaly v nich politické ideje a filozofovalo se nad životem, nebo to byla jedna velká zahálka? Dojdi na komentovanou prohlídku, která začíná u Národního divadla.

Pátek

Také ti neuniklo, že z work hard se stalo work smart? Jak na to? Že se přepracování a přetěžování nenosí a jak udělat svoji práci chytřeji, se dozvíš na workshopu Energy Management. Jinými slovy – bezhlavě neždímat sebe, ale pěstovat si při vysoké výkonnosti i vyrovnanost, zdraví a spokojenost.

Pojď se projít po ranním Karlově mostě bez davu turistů. Užiješ si parádní vyhlídky a nasaješ atmosféru probouzejícího se města. U komentované procházky se dozvíš i něco o historii a tajemství, která jsou ukrytá v našem nejslavnějším mostě.

Víkend

Kdy jsi naposled strávil/a víkend v lese ve stanu jen s jídlem z ešusu? Odpoutej se od městského života aspoň na chvíli a vyjeď na akci s názvem Jsme les: O inteligenci rostlin do Ústí nad Orlicí. Bude o tebe dobře postaráno a zároveň se dozvíš zajímavosti o přírodě, které ti ve škole neřekli.