Pondělí

Cítíš se bídně, protože je skoro konec léta? Tak si ještě skoč užít venkovní kino! Skautský institut na Staromáku promítá večer legendární Bídníky, u kterých nezůstane oko suché. Start v 19:00.

Souhlasíš, že je všude moc věcí a nelíbí se ti zbytečná a nadbytečná produkce? Přijď to změnit! Každý čin se počítá a čím více lidí přijde, tím větší se získá pozornost. Na střeše Lucerny se v podvečer koná SWAP PRAGUE, kde můžeš svoje okoukané kousky vyměnit za nové. Zbytečně utrácet nebudeš, obměníš si šatník a zarazíš klín do fast fashion.

Úterý

Pravá latino fiesta v pěší zóně na Andělu. Foodfestival, kde můžeš ochutnat mexické burrito, španělskou paellu, kubánské mojito, argentinské corizo nebo vynikající steaky. K tomu to zapiješ karibskými koktejly nebo guatemalským rumem. Dobrou náladu a uvolnění přinesou mexičtí mariachi či španělské flamengo. Mañana!

Od extrémních výkonů k jemné poetice, od napínavých dobrodružství k nekontrolovatelným výbuchům smíchu, od vrcholné akrobacie k hravé klaunerii, od velkolepých představení k pouličnímu cirkusu.“ To je Letní Letná, program probíhá od rána až do noci.

Středa

Koluje ti marketing v krvi? Nenech si ujít Meetup na téma Personal Branding and Influencers. Dozvíš se, jak businessem hýbou influenceři, jak efektivně navázat spolupráci a také, co naopak nefunguje.

Co si tak protáhnout záda, rozvlnit boky a krásně si vyčistit hlavu? Letní škola flamenca tě dostane do té správné nálady. Lekce se konají vždy večer v taneční škole Flamenkeria ve Vršovicích.

Čtvrtek

Zabrousíme na estetickou notu. Velikánka Blanka Matragi opět pořádá výstavu svých dokonalých kousků. Nejen, že si můžeš do syta užít její luxusní výstavu, máš i možnost dorazit na party v Obecním domě, kde se s legendární návrhářkou můžeš potkat.

Také máš ve svém buď skutečném, nebo pomyslném bucket listu naučit se nějakou netradiční dovednost? Kurz kaligrafie ti tuto položku hravě splní. Perka, inkoust, fixy a další potřeby dostanete, stačí dorazit s dobrou náladou a chuť se naučit něco, co jen tak někdo neovládá.

Pátek

Letních kurzů není nikdy málo a tento se ti bude do nadcházejícího podzimu opravdu hodit. Kurz meditace všímavosti tě naučí, jak pracovat s dechem a ovlivnit tak svoji mysl nebo somatické obtíže. Při dlouhých zimních večerech jako když najdeš.

Místo páteční party nebo náplavky se zkus projít večerní Prahou. Můžeš k tomu využít komentované procházky, kde se dozvíš zajímavosti nejen z historie. Sraz je u sochy Karla IV. na Křížovnickém náměstí.

Víkend

Zakončit týden fesťákem? Pro mimopražský tip tentokrát zajedeme do Hradce Králové. Hudební festival s názvem 3. Hradecké léto přináší samozřejmě dobré jídlo a pití, ale také Tři sestry, Rybičky 48, Visací zámek, Bohemian Metal Rhapsody a další.

Pokud dostaneš chuť na něco klidnějšího, zkus komentovanou prohlídku nočního Hradce, který ti ukáže svoji druhou tvář.