Modely nám tentokrát dělali Adéla a Michal. Oba jsou z týmu, který zajišťuje support projektovým a programovým manažerům. Nejsou tedy úplně klasičtí zaměstnanci banky. S klienty se vůbec nepotkávají, většinu času tráví v pražské centrále nebo na detašovaném pracovišti mezi ajťáky. Zrovna tam se na dresscode moc nehraje, pantofle na doma nebo tričko Iron Maiden nejsou úplně výjimkou stejně jako čtyřnozí kamarádi v kanceláři. Jinak se v celé ČSOB pořád dodržuje klasický business casual – nosí ho zaměstnanci v pobočkách a pravidlem je i na všech schůzkách. Obecně ale platí, že dresscode v ČSOB není tak přísný jako v jiných velkých firmách. Zaměstnanci mají poměrně velkou volnost, kterou si sami odhlasovali. U počítače tak můžou sedět v tričku a džínách a na meeting na sebe hodí vyžehlenou košili, kterou mají v kanceláři připravenou. Dělá to tak i Michal a dost si to pochvaluje.

Adéla se do práce obléká hlavně podle nálady. Když si ráno nechce brát šaty nebo sukni, sáhne po kalhotách a košili. Záleží taky na tom, jestli má ten den v plánu nějakou schůzku, to pak obuje i podpatky. Na školení zase v klidu vyrazí v džínách a tričku.

„Jen ty roztrhaný si nechávám na doma. A svoje oblíbený trička s Mimoněm nebo Star Wars jsem do práce taky ještě neoblíkla. Možná bych to měla napravit,“ směje se Adéla. Silonky nosí, jen když jí je zima. Sako ale vytáhne často. „Většinou ho kombinuju s ležérníma šatičkama, co nosím mimo banku. Když si ho dám na sebe, hned si připadám jak z korporátu,“ prozrazuje svůj hack. Adéla je taky velká milovnice tenisek. „Doma mám třicet párů a je to málo. Nejradši mám Nike, Conversky, Vansky… prostě všechny,“ dodává.

Michala na dresscode v ČSOB nejvíc baví, že si můžete do práce vzít klidně i džíny a nikdo se nad tím nepozastaví. Přes týden ale většinou stejně sáhne po formálnějších kalhotech, které jsou mu nejpohodlnější. Kombinuje je s polo trikem, košilí nebo svetrem, tričko svojí oblíbené kapely by asi neriskoval. Sako nenosí skoro nikdy – v obleku s kravatou v bance potkáte hlavně manažery spěchající na schůzku.

Michalův styling nám byl hned jasný: tmavé džíny Levis 501 Skateboarding mu padly jako ulité. Tenhle kousek z prémiového denimu sedí úplně stejně jako legendární Levisky, a navíc má ale dvojité prošívání, odolnější kapsy a pružnější materiál. Ani se nehne, ať už denně najezdíte desítky kilometrů na skejtu, nebo prosedíte hodiny u počítače. Přes košili Michal přehodil slušňáčkou adidas Coach Jacket, obul tenisky stejné značky a celé to podtrhnul hypebeast brýlemi. Adéla si jede dívčí look v proužkovaných šatech Urban Classics s dlouhým rukávem. Na nohy vzala svoje oblíbené kotníčkové Conversky a outfit doladila batůžkem Herschel.