Jako první tu máme Míšu a Lukáše z  CBRE, největší realitní a investiční společnosti na světě. Míša pracuje v Praze jako junior consultant a má na starosti pronájem kanceláří. Lukáš je z brněnské pobočky a věnuje se projektovému managementu ve stavebnictví. Ve firmě mají dresscode, který by se dal zařadit do kolonky business casual. Pánové chodí většinou v obleku, dámy v šatech nebo sukni ke kolenům, případně v kalhotách a košili, svetříku nebo topu s rukávem. A k tomu odpovídající společenské boty, takže žádná velká divočina. Příjemným odlehčením je pátek aka Casual Friday, což znamená džíny v kombinaci s košilí nebo formálnějším vrškem. Letos v létě, kdy se teploty šplhaly k extrémním hodnotám, přivřela módní policie oko i nad šortkami.

A jak to vidí naši figuranti? Míša i Lukáš se shodli, že se oblékají hlavně podle toho, jestli se v ten den zrovna potkávají s klienty. Pokud mají v diáři naplánované nějaké schůzky, vyberou si ráno ze skříně tu nejvíc umírněnou variantu. „Kde se řeší peníze, tam se chodí s kravatou,“ dodává se smíchem Lukáš, který se hned po práci z košile rád převlékne do svého oblíbeného trička a místo oxfordek nazuje tenisky. Ty mu totiž do práce většinou neprojdou. Míšu to netrápí, protože si na tenisky tolik nepotrpí. Nejradši má Tomsky a žabky, v těch by prý chodila pořád. V kanceláři je ale vymění za podpatky, které má v pohotovosti pod pracovním stolem. Pražské dlažební kostky totiž lodičkám moc nepřejou. V oblékání je Míša tak trochu rebel. Nebojí se výrazných barev a extravagantních střihů. Nejradši nosí šaty a předepsanou délku rozhodně nedodržuje.

Dřív byla konzervativnější, zlomila to ale kamarádka, která má obchod s módou: „Doba se mění a stejně jako se vyvíjejí trendy v oblasti kanceláří a i firmy fungují trošku jinak, proměňuje se taky oblékání. Zažitá pravidla ohledně materiálů, barev a střihů už dávno neplatí. Teď se nosí prakticky všechno a pořád. A najít v té záplavě nějaké zajímavé business oblečení je čím dál tím těžší,“ říká Míša. „Naštěstí mi s tím pomáhá kamarádka. Prošly jsme celý můj šatník, vymyslely pár outfitů a několik kousků dokoupily. A když potřebuju něco nového, vždycky jdu nejdřív k ní. Protože mě zná a ví, co mám doma, pokaždé mi doporučí kousek, co dokonale zapadne,“ doplňuje Míša.

Na focení si přinesla originální bílou košili French Connection s odhalenými zády a vazačkou a červenou sukni stejné značky. Oba kousky k sobě perfektně sedly, tak jsme jen přidali jednoduché bílé tenisky Reebok Classics a formálně-neformální look byl na světě. K podpisu nájemní smlouvy s novým klientem by Míša takhle oblečená asi nevyrazila, ale na volnější den bez schůzek je to ideální kombo. Lukášovi jsme k jeho oblíbeným plátěným kalhotám vybrali proužkované triko s dlouhým rukávem a malým logem na hrudi od americké streetwear značky Carhartt. Je z prémiové linie Work In Progress, která se těší oblibě hlavně v Japonsku. Kvalitní materiály a propracované střihy tu prostě milují – a určitě se osvědčí i v Brně. Na nohou má Lukáš decentní kožené Puma Basket z kolaborace s dánským brandem Han Kjøbenhavn.

Oblečení: Queens

Styling: Daniela Bacíková

Make-up: Evženie Habron

Foto: Roman Nguyen

Text: Klára Pačesová