1) Vyvěšené jmelí

Dekorace jistě k Vánocům patří. Co takové jmelí na pracovišti? Jmelí, které se zdá jako nevinná dekorace, se může proměnit ve faux pas. Jak tradice říká, pod jmelím nechť se lidé políbí. Nechtěné zastavení pod jmelím dokáže způsobit pěkný pracovní trapas, který je možná těžký vysvětlovat. A často se najde nějaký kolega nebo kolegyně před kterými je blízkosti jmelí lepší prchat. 

2) Opakované hraní koled

Koledy a vánoční písničky přidávají na vánoční atmosféře, co když ale musíte všechny koledy poslouchat v práci dokola a dokola? Pak se z krásné vánoční koledy stane „vodrhovačka“, která vám zvoní v uších ještě po Vánocích. 


3) Natěšení kolegové

Jsou dvě skupiny lidí. Jedna Vánoce miluje a druhá nenávidí či ignoruje. Říká se, že všeho moc škodí, proto se i příliš natěšení kolegové mohou stát noční můrou. Takového nadšence poznáte tak, že mluví o vánočních světýlkách, stromečkách, dárcích již od konce září a nezapomene to zmínit alespoň třikrát za týden.

4) Odmítači Vánoc

Znáte vánoční pohádku o Grinchovi? Zelené postavičce, která nesnášela Vánoce? Možná, že v něm poznáte i svého kolegu z práce, který si nepřestává stěžovat na davy v obchodech, stres a na všechna možná negativa vánočního shonu. To je druhý extrém, který vám může pěkně zkazit náladu. Jasně, nás taky některé věci štvou, ale je to asi jako nadávat na počasí... 


5) Debaty o dárcích

Už máš nakoupené dárky? A co budeš kupovat? Moc otázek, moc plánování. Pokud jste typem člověka, co nakupuje dárky na poslední chvíli, tak možná opakované kladení těchto otázek vás může dohnat k šílenství. Na druhou stranu z toho možná načerpáte nějakou inspiraci. 

6) Vánoční párty

Na listu firemních akcí často nechybí ani vánoční párty pro zaměstnance. Pokud máte skvělý kolektiv a dobrého šéfa, tak to pravděpodobně přivítáte. V opačném případě se z toho stane trest, který si každý musí povinně odpykat. 

7) Nucené dárky

Dávání malých dárečků podporuje vřelé pracovní vztahy a koho by takový vánoční dárek nepotěšil? Co když ale musíte dávat dárek kolegům jen proto, že oni vám jej každoročně dávají? Vynucené dárky se tak řadí do seznamu top nejotravnějších věcí. Stresuje tě kupování dárků kolegům? Mrkni na pár našich tipů

8) Spamující vánoční přání

Mimo rozdávání drobných dárečků jsou i vánoční přáníčka věcí, která spolehlivě ucpávají a spamují emailové schránky. Pokud máte kolegy, co si potrpí na grafická přáníčka, je dost možné, že každý den vám přistane nový email s přáním hezkých Vánoc.

9) Trávení svátků v práci

A co je vůbec nejhorší věcí ze všech? Když trávíme vánoční svátky v práci. To se týká, především zaměstnanců v obchodních centrech, kteří se jistě ani nemohou dočkat na chystání povánočních výprodejů a nadšené davy. Ale také těch, bez jejichž práce se neobejdeme - jako jsou dopravci, zdravotníci, policisté, hasiči... na někoho z nich to vždycky padnout musí. 

*

A co štve o Vánocích v práci vás?