Kávové dárky

Potkáváš dotyčného či dotyčnou často u kávovaru? Je to kávový gurmán či znalkyně těch nejlepších kaváren v okolí? Mikronakladatelství Pointa vydalo nedávno kapesního průvodce po pražských kavárnách Prague coffee guide, který může rozšířit obzory! Známá baristka Petra Veselá vydala novou knihu. Její Velkou knihu o kávě by měl mít v knihovně každý kávový znalec.

Něco praktičtějšího? Co třeba frenchpress do kanceláře a tu správně (tedy nahrubo) namletou kávu k němu? Víš, že má doma spoustu alternativních nástrojů pro přípravu kávy? Pořídit se dají degustační balíčky dobrých zrnkových káv třeba v Dos Mundos nebo v Čerstvé kávě. Riziko – je třeba vědět, zda má dotyčný mlýnek, případně pro jaký typ přípravy kávu kupuješ. Jestli umí kávomilce něco otrávit, je to špatně namletá brazilka.

Elegantní a styloví pomocníci

Ne každý investuje do svých psacích pomůcek, ale každý je potřebuje. Vážně nevíš, jaké zápisky si dotyčná/ý dělá? Pěkným linkovaným sešitem nic nezkazíš! Sáhni po minimalistickém Moleskinu nebo vyraz do některého ze stylových papírnictví jako je papelote nebo kaš-mi-daš a vyber něco hravějšího. Doplnit to můžeš stylovými pery či propiskami.

Kupovat diář je velké riziko. Pro hodně lidí je to vysoce osobní záležitost a mají své oblíbené značky s horizontálním či vertikálním, denním či týdenním plánováním. Jedinou šancí, jak koupit diář někomu, koho moc neznáš, je koupit Doller. Je to trendy motivační diář, který není vázaný na konkrétní rok a dokonce s ním lze začít i uprostřed roku. Ale pozor – Doller je pro ty, kdo se zajímají o sketchnoting, time-management a vlastní rozvoj.

Intelektuálské a designové kousky

Koupit prostě knihu je u neznámého člověka celkem věda. Koupit ale knihu, kterou si myslíš, že by dotyčný v knihovně mít měl a mohl, ale spíše to tak nebude, lze. Vyraz do Take Take Take nebo Booktherapy a pořiď třeba ilustrovanou Ústavu ČR, nebo jinou lahůdku, třeba koncentrovanou nádheru pro milovníky přírody a chataření najdeš v Cabin porn! Kupuješ dárek pro slečnu, ženu nebo dámu? Téměř bez ohledu na věk si ji získáš originálním kouskem ze Zahrady na niti - pokud už doma jedno závěsné aerárium má, neboj. Kdo ho má, u jednoho obvykle nezůstane. 

Dárky s přesahem a poselstvím

Kup něco praktického, co zároveň pomáhá planetě nebo potřebným. Zkus omezit u dotyčného plastové sáčky a věnuj Frusacky v pěkné bavlněnce. Nebo pořiď Keep Cup na kafíčko "to go". Co pro dámu? Co třeba nějaké luxusní mýdlo - tuhá mýdla redukují množství lahviček od sprcháčů a mnohdy jsou mnohem kvalitnější a nabízí úplně jiný zážitek. Koukni třeba na Almarasoap. Nechceš zabrušovat do ekologie? Pořiď ponožky od babičky. Babičky mají rádi všichni. Případně vyber Skutečný dárek od Člověka v tísni. 

*

Dárek nezapomeň pečlivě zabalit. Přece nechceš vypadat jako ten, kdo si nedal práci, nebo zkazit dojem z jinak skvělého dárku.