1) Fatboy Slim – Weapon of Choice

Jak posloucháš tenhle song ty? Pobíháš ztřeštěně po bytě s botou místo mikrofonu? Nebo si jen svižně poklepáváš nožkou se sluchátky v uších? Ať tak či tak, tahle písnička prostě nikoho nenechá chladným, a proto jsme ji zařadili do výběru. Pokud na tebe padne typická pracovní apatie nebo potřebuješ po ránu nakopnout, pusť si Weapon of Choice a rázem nabereš novou energii k rozhodování. Vždyť naší nejsilnější zbraní je právě možnost volby. Efekt písně zesílíš, pokud si k ní pustíš i videoklip s úžasným Christopherem Walkenem.

2) Jack Garratt – Surprise Yourself

Máš někdy pocit, že tě svazují tvé vlastní strachy a také názory lidí kolem tebe? Najdi motivaci ke změně. Pust si třeba Surprise Yourself od Jacka Garratta. Všeříkající klip, všeříkající text – „Keep exploring, seek and find. You know you might surprise yourself.“ ( Objevuj, hledej a nacházej. Víš, možná překvapíš sám sebe.) A o tom celém to zkrátka je. Pokud se vydáš touhle cestou, objevíš úžasné věci a budeš se cítit mnohem svobodněji.

3) Junkie XL, Elvis Presley - A Little Less Conversation

Další hudební nakopávačka, která je skvělá hlavně na poslech v práci. Nabudeš-li dojmu, že tvé pracovní tempo trochu zaostává, pusť si remix Elvise a Junkie XL. Tenhle povedený remix Elvisova hitu tě nastartuje k vyšší produktivitě a nakažlivá melodie tě bude provázet i v popracovním čase.

4) Mark Ronson – Uptown Funk ft. Bruno Mars

Večer máte vyrazit s partou pařit, ale ty jsi zdrchaný po pracovním dni? Pak rozhodně potřebuješ Uptown Funk. Už při prvních tónech téhle pecky je jasné, že tě naladí na Brunovu vlnu a budeš to cítit jako on: „I’m too hot. Called a police and a fireman!“ Starosti všedního dne vymizí, teď je večer a  jde se na lov.

5) Pokáč – Co z tebe bude

Inspiraci ke změně najdeme i v českých vodách, konkrétně u Pokáče. Spolu s klipem se ti dostanete dokonalého obrázku o tom, kam to můžeš dotáhnout, necháš-li se tlačit davem. Už od mládí nám vtloukají do hlavy co z nás má být. Najít si dobře placené místečko, být průbojnější, pracovitější… A čím víc nám to do té hlavy šroubují, tím víc zapomínáme, co jsme vlastně chtěli my sami. Pravděpodobně se po poslechu hned nezvedneš ze židle a nedáš výpověď jen proto, aby ses stal popelářem, jak jsi vždy snil. Ale minimálně se mohou dát věci do pohybu.

6) Jessie J – Who’s Laughing Now?

Zpěvačka moc dobře ví, o čem zpívá. Klip i text zrcadlí její dětství, které je ti možná povědomé. Když jsme byli mladí, bylo tak snadné nechat si namluvit, že za nic nestojíme, že jsme oškliví nebo se nemožně oblékáme. Jak to ale bývá, právě ti, kteří na nás měli nejvíc řečí, jsou těmi, kteří to nakonec nikam nedotáhli. A příběh Jessie J je toho dokonalou ukázkou. Takže nech stíny své minulosti za sebou, podívej se na sebe, kým jsi nyní a kým jsou oni a zeptej se: Kdo se směje teď? (my věříme, že ty!)

7) Tata Bojs - Attention Aux Hommes

Někdy nám k tomu, abychom se cítili nabušení energií stačí málo. Třeba totálně ujetý song jako je tenhle od Tata Bojs. Tak schválně, kolik z nás umí text? Nikdo? Ne? Koho to zajímá – slova si domyslíme tak, aby to znělo podobně! Hlavní je se u téhle písničky pořádně vyblbnout, vykřičet, a hlavně si zatancovat. Protože to je to jediným tématem téhle písničky.

8) Abba - Dancing Queen

Těžký den v práci? Šéfová ti zase vytkla, co mohla a navalila na tebe úkoly, které by klidně zvládla sama? Čert to vem – mimo kancelář jsi Dancing Queen ty! Až přijdeš domů, zahoď podpatky, nahoď oblíbené pyžamo a pusť si Abbu na plné koule. Skákej na posteli jako smyslů zbavená a užívej si to, protože jsi „young and sweet“ a protože přesně tohle potřebuješ.

9) Pharell Williams - Happy

Kdo by tenhle hit neznal? A hlavně je tu někdo, kdo se nenakazil? Hledáš-li pohodičku do práce, na dlouhou cestu autem nebo na homeoffice, rozhodně nezapomeň do playlistu zařadit Happy. Krátké sloky + nakažlivý a zapamatovatelný refrén. To je recept na písničku, která za chvíli dosáhne už miliardy views na Youtube. Pro ty, kteří nemají téhle písně dost, doporučujeme její hodinovou verzi.

10) Stromae - Alors On Danse

Nemusíš umět francouzsky, abys rozuměl, o čem tenhle sympatický Belgičan zpívá. I tady videoklip zrcadlí text, který naráží na klasický scénář: Studujeme, abychom pracovali. Pracujeme, abychom vydělávali. Vyděláváme, abychom utráceli. A tak pořád dokola, než umřeme na kancelářské židli. Zdá se ti to jako extrém? V našich končinách snad ještě ano. Ale v Japonsku Károši (smrt z přepracování) ročně zabije nad deset tisíc pracujících. Možná je fajn si Alors On Danse pustit a dát si ruku na srdce, zda se tvůj život nepodobá tomu, který je znázorněn ve videoklipu.

11) Katy Perry – Roar

Přestaň být pasivní a nenech se táhnout zdánlivě silnějšími. Postav se na vlastní nohy, nenech se utlačovat, projev se! To jsou hlavní sdělení písně pro všechny, kteří se cítí poražení, na dně nebo utlačování. Čas vystrčit tykadla z ulity, pustit si Katy Perry a probudit své vnitřní zvíře: „Roar!“

12) Queen - We Will Rock You

Na samotný konec nemohla přijít jiná pecka než ta od Queen. Tenhle song válcoval nejen hitparády, ale stále válcuje naše srdce. Trocha toho zdravého rebelství, křičení We Will Rock You a bouchání pěstmi do stolu, případně tleskání? To je ten nejlepší lék na všechno, co nás štve. A navíc když to na nás na konci vybalí Brian May se svou kytarou? Nejde zůstat v klidu!