1) Komediant

Nikdo nechápe, jak mu dokáže tolik věcí projít. Zatímco většina z nás by šla na kobereček, jemu všechny sarkastické poznámky prochází, šéf se jim dokonce zasměje. Pro ostřejší fórky nechodí daleko, vždycky do svých e-mailů zakomponuje ty nejtrefnější gify a co firemní večírek, to nezapomenutelná noc v jeho režii. To je komediant – pro srandu v kanceláři klidně znemožní sebe nebo své kolegy, a i když ho každý zbožňuje, všichni se bojí, kdy při jeho legráckách dojde i na ně.

2) Coffee Guy

Hrdina kanceláře – hlavně v pondělí ráno. Svému týmu, oddělení nebo parťákům u stolu nezapomene ráno přinést kofeinovou nálož a naservírovat ji až pod nos. Samozřejmě s úsměvem na tváři a smajlíkem na kelímku nebo lepíku. Jedinou jeho nevýhodu shledáváme v tom, že když onemocní, jsme pěkně v háji.

3) Lékárnice/lékárník

Stejně jako coffee guys jsou i lékárnice či lékárníci nepostradatelní. V útrobách svých šuplíků a kabelek mají vždy nějakou tu růžovou lentilku, tampon nebo rozpustný prášek na kocovinu. Mají nekonečné zásoby, jsou realisté a nikdy neočekávají, že jim je kdy vrátíme.

4) Sběrač

Peníze na charitu, jídlo do potravinové sbírky, podpisy pro Greenpeace – to všechno, a ještě víc má pod palcem sběrač. Hledat ho nemusíš, najde si tě sám, když bude potřeba. Včas se ozve, když se budou blížit kolegovy narozeniny, vybere od ostatních peníze a dárek také nakoupí. Ještě před předáním od všech kolegů, samozřejmě, sesbírá podpisy na narozeninové přáníčko.

5) Spammer

Každý mu tak říká, ale on sám si to nepřizná. Všem kolegům přeposílá rozesílačky bez ohledu na to, že už jsou dávno out. Co kdyby přece jen… Když je zrovna okurková sezóna a rozesílaček po málu, přeposílá alespoň svému nejbližšímu okruhu fotografie dětí či vnoučat, top recepty na domácí zmrzlinu a citáty slavných osobností. A ano, Spammera potřebujeme, protože bez něj bychom netušili, jak se ve třiceti konečně zbavit akné.

6) Novinář

„Hele, víte, že se včera večer stalo…“ Tenhle člověk ví, co se děje ve světě snad ještě dřív, než o tom napíšou noviny. Díky němu vlastně nemusíš navštěvovat zpravodajské servery, číst noviny ani poslouchat rádio. Vyzná se jak v bulvárním světě, tak v politice a zná i výsledky důležitých sportovních zápasů. Je to prakticky takový Spammer, ale funguje spíše v offline světě a dává lidem mnohem relevantnější informace.

7) Designér/ka

Nebo také nástěnkářka (záleží na tom, jak daleko zasahuje její aktivita) je přesně ten typ osoby, díky které to v kanceláři nevypadá jak v šedé kobce. Kancelář pravidelně zkrášluje květinami, pěknou nástěnkou s pozitivními citáty a fotkami tropických ostrovů. Kolegy o narozeninách podaruje nějakou drobností na jejich kancelářský stůl, a tak i díky ní mají ostatní kanceláře den o něco barevnější a veselejší.

8) Vrba

Někdy máme pocit, že bychom jí mohli odvyprávět celý svůj životní příběh. Nikdy nás neodsoudí, vždy jen vyslechne a případně pronese jednu moudrou větu, která nám stačí ke štěstí. Většinou jsou tito lidé alfa samci, kteří jsou i v pětatřiceti šťastně svobodní, hezky oblečení a ženy na ně stojí fronty. Nebo jsou to mámy od rodin, ke kterým si chodíme vyplakat oči, když to doma skřípe. Ať tak či tak, Vrby jsou velmi užitečné a jejich práce naslouchače je opravdu nelehká.

9) Sport Guy

Do práce přijde v běžeckém oblečení a na celou kancelář hlásá: "Super! Dneska jsem to zaběhl za 24 minut 36 sekund!" Což může být trochu otrava, ale na druhou stranu v nás Sport guy probouzí velkou motivaci pro sporty. A tak se jím občas necháme ukecat a jdeme si s ním ráno před prací zaběhat. Následně si na vlastní kůži vyzkoušíme co je to ten TRX, jen tak tak přežijeme kruhový trénink či fitbox. A i když to po první lekci většinou vzdáme a říkáme, že to není nic pro nás, má to své výhody. Kolik lidí může říct, že za jeden život stihlo vyzkoušet takový počet sportovních aktivit a cvičení jako my?

10) Velvyslanec

Jinak zvaný Firemní hrdina. Ať už nastane jakýkoliv problém a je nutné zajít za šéfem, jde za ním Velvyslanec. Tenhle člověk za nás nasazuje dnes a denně kůži v zaměstnání. Chce dostat celý kancl přidáno? Jde velvyslanec. Nezvládneme to dokončit do deadlinu? Zase velvyslanec. Kolegyně zaspala a přijde pozdě do práce? Zachrání to velvyslanec. Jde za šéfem s jakoukoliv věcí, jako kdyby se nechumelilo a jako kdyby nešlo o místo. Má skvělé komunikační schopnosti, plnou pusu argumentů a nadřízení mu zobou z ruky. Jak tohle jen dělá nevíme, ale víme, že bez něj jsme ztraceni.