Investice, která podtrhuje krásu budovy 

Své by o tom mohli vyprávět například majitelé Hard Rock Cafe Praha, PSN nebo Residence Poříčí, budov, jejichž interiéru nesmírně prospěla investice do luxusně vypadajícího a technologicky kvalitního výtahu. Za výtahy v těchto třech budovách stojí společnost EURO VÝTAHY s.r.o., která se svou více než dvacetiletou tradicí rozhodně patří mezi špičku ve svém oboru. A právě jejich poslední výtah v budově Residence Poříčí je opravdovým unikátem.

Právě zde společnost EURO VÝTAHY s.r.o. ukázala, na jak atraktivních projektech se zvládá podílet, a potvrdila, že i přes dlouhodobé působení na trhu rozhodně neusnula na vavřínech a následuje nejnovější trendy v oblasti technologií i konstrukce. Ve spolupráci s PERU REAL INVEST s.r.o., architektem Radimem Huclem a konstruktérem Ing. Vojtěchem Foltýnkem stvořila technologicky bezchybný a designově čistý výtah, který skvěle zapadá do vnitřních prostor přes 120 let staré budovy.

Jak „král výtahů“ vypadá? 

Do  historické budovy byl instalován panoramatický výtah, jehož kabina je ze 75 % prosklená. Do jeho prostoru se vstupuje teleskopickými celoskleněnými dveřmi. Vnitřní část výtahové kabiny nabízí nejen krásný výhled, ale také pohled na skleněný tlačítkový panel s LCD displejem a mechanickými tlačítky. Třešničkou na dortu je pak podlaha výtahu. Ta je totiž tvořena stejnou historickou dlažbou, která pokrývá i postory domu. Strop výtahu je podsvícený pěti diodami. Jako celek působí výtah nesmírně jednoduše a lehce. Na výstavbě, která trvala jedenáct týdnů, pracoval tým čítající sedm lidí. Kdybyste se sami chtěli přesvědčit, jak se jim práce podařila, můžete se dojít podívat na adresu Na Poříčí 41, Praha 1.

Foto: EURO VÝTAHY s.r.o.