1. Naučte se vzájemně se tolerovat, chválit a oceňovat úspěch toho druhého. 

Úspěšní lidé vždy zdůrazňují, že bez podpory a tolerance partnera by nikdy ničeho velkého nedosáhli. A potom, závistivce přece nemá nikdo rád.

2. Sjednoťte si priority.

Základ úspěchu ve společném soužití jsou stejně nastavené životní priority a hlavně otevřená diskuze.

3. Najděte si společnou cestu a cíl.  

Taková společná aspirace může být nový byt nebo třeba auto. Když ten druhý ví, že makáte pro oba, určitě občas přimhouří oko nad pozdním příchodem domů.

4. Dělejte to, co vás baví, a nikdy nebudete muset pracovat.

Pokud bude vaše práce i vaším koníčkem, dá vám dostatek volného času, který pak budete moci strávit se svým partnerem.

5. Poskytujte si útěchu.

Stejně tak jako chvála, má i útěcha nezastupitelnou pozici v dobře fungujícím vztahu. Je přece jasné, že ani v té nejlepší práci na světě nejsou jen sluníčkové dny, ale taky pořádné bouře. A to pak není nic lepšího, než když se zmoklí vrátíte domů, kde už na vás čekají s dekou a horkým čajem.

6. Otázka peněz by vás neměla rozdělovat, ale spojovat. 

S kým lepším si vydělané peníze užít, než s tím, kdo za vámi celou dobu stál? Nedávejte tomu druhému „sežrat“, že vyděláváte víc, ale ukažte mu, že to děláte pro oba. Protože nesdílený zážitek je poloviční zážitek.

7. Kariéra vás v noci nezahřeje.

Pokud jste workoholici a od práce vás musí ostatní odtrhnout, abyste se vůbec najedli, ve vztahu je dobré si nastavit jasné mantinely. Vyhradit si čas na společnou zábavu nebo třeba domácí práce. Úspěšná kariéra a dostatek peněz je sice fajn, ale pokud nemáte s kým a kdy si je kvalitně užít, je to nuda.