Co tě tenhle týden čeká?

úterý máš možnost zjistit vše o způsobech, jakým média ovlivňují veřejné mínění.

Ve středu dostaneš pár užitečných studijních tipů.

Čtvrtek přinese další díl rozprav o českých médiích.

pátek tě zchladí (anebo zahřeje) ledová party.

A v sobotu se naučíš pohrát si s Photoshopem.

ZAJÍMAJÍ TĚ PODROBNOSTI? ROLUJ DOLŮ!

ÚTERÝ

Média a my: Jak novináři ovlivňují veřejné mínění

Kde: budova ČSTV

Naše názory na jakékoli téma ovlivňuje mnoho faktorů. Jsou to naše superznalosti a schopnosti. A média. Je přirozené, že budeme našim kritickým superzrakem hodnotit spíše věci, o kterých se mluví a píše, než ty, o kterých nikdo nenapsal a neřekl ani slovo. Stejně tak není neobvyklé zjednodušování témat pomocí symbolů a obrazů. Je to špatně? Pomáhají nám média orientovat se v realitě, nebo spíše jen rozdělují společnost na několik táborů, které spolu vzájemně nesouhlasí? Co je spirála mlčení a jak funguje v praxi? Pokud tě tohle zajímá, rozhodně bys neměl chybět na přednášce rakouské novinářka Barbary Grabner. Přednáška bude anglická a bude překládaná do češtiny, nemusíš se tedy bát, že by ti něco uteklo.

STŘEDA

Jak se (ne)učit

Kde: Filozofická fakulta UK, Modrá posluchárna

Zkouškové v plném proudu, superschopnosti oslabují, kruhy pod očima by směle mohly konkurovat 50 odstínům šedi a ty se postupně proměňuješ v kofeinátora a přeješ si, aby to už bylo za tebou. A taky si přeješ, aby ses dokázal soustředit a neprokrastinoval tolik na Facebooku. Ray od spolužáků a energy drinky už přestaly zabírat. A to je přesně chvíle, kdy by sis měl jít od učení na chvilku odpočinout a inspirovat se. Psycholog a kouč Radvan Bahbouh je tu jen pro tebe a naučí tě, jak se správně učit.

ČTVRTEK

Czech journalism from the foreign perspective

Kde: Fakulta sociálních věd UK

Všichni to známe. Jednou za čas se omylem nachomýtneme k televizi zrovna v čase zpráv a máme tu smůlu, že televize je zrovna naladěná na některým z komerčních kanálů. A už to jede, sled tragédií doprovázených dramatickou hudbou a nářkem bezbranných stařenek. Možná tě napadne, co by tomu řekli třeba v BBC nebo jiném zahraničním médiu. Ve čtvrtek budeš mít šanci to zjistit. Přijď se podívat na první letošní díl Rozpravy o českých médiích. Už samotný výčet hostů vypadá velmi lákavě. Tentokrát přijal pozvání prezident evropské federace žurnalistů, hlavní korespondent pro ČR a Slovensko a šéfredaktor a vydavatel The Fleet Sheet.

PÁTEK

Ledová party

Kde: Impact Hub Praha

Ice, ice, baby! Vezmi si na sebe kulicha, šálu a rukavice, do ruky svařák a přijď to roztočit na ledovou party. Prolom ledy, neboj se zazářit a rozehřát srdce ostatních superhrdinů a superhrdinek. Zmrzka included!

VÍKEND

Základy Adobe Photoshop (skill sharing)

Kde: Impact Hub Brno

Brněnští superhrdinové pozor. Je tu něco především pro vás. V brněnském hubu proběhne v rámci skill sharingu workshop zaměřený na základy práce ve Photoshopu. Probíhá tak livestream, takže jestli se ti nechce jezdit do Brna, můžeš se naučit upravovat fotky z pohodlí domova. A příště se třeba podělit o svoje dovednosti.

A ještě bych si dovolila takový malý kulturní supertipeček

Všichni milují impro. Dobré impro vyvolává smích. A smích prodlužuje život. A to prostě potřebuješ, zvlášť v zimě. Přijď se mrknout na zimní zápas těch nejlepších improvizátorů do divadla Kámen a zredukuj vrásky, které ti přibyly o zkouškovém. Nudit se určitě nebudeš.

Kam si zajít tenhle týden na superkafe?

Tenhle týden ti doporučujeme zahřát se kávičkou a něčím na zub so kavárny Slavie. Kochat se můžeš fotkami Voskovce s Werichem a dalších úžasných umělců, a když budeš mít štěstí a chytneš stůl blízko oknu, můžeš vidět i Vltavu a její okolí v mrazivém kabátě. A jako bonus pár zmrzlých turistů. Zní to dost idylicky, no ne?