Obchodování přes mobil i netradiční zážitek

Příležitost to byla velmi ojedinělá, protože nebývá zvykem, aby firma takto nechala nahlédnout pod pokličku svého obchodování a do svého pracovního zákulisí, vše se však neslo v duchu koncepce firmy, jíž je maximální otevřenost jak vůči samotným zaměstnancům firmy, tak vůči veřejnosti.

Studenti si mohli vyzkoušet nejen samotné obchodování přes svůj mobilní telefon a dozvědět se v přednášce mnoho informací o firmě, ale dostali též příležitost prohlédnout si jednotlivá oddělení firmy. Právě tato exkurze po firmě se stala největším zážitkem téměř pro všechny zúčastněné. Na vlastní oči jsme mohli vidět reakci burzy na tiskovou konferenci, kde byl napaden šéf Evropské centrální banky Mario Draghi neznámou dívkou s konfety.

Broker psychologem

Seznámili jsme se s prací samotných brokerů, kteří ochotně pohovořili konkrétně o náplni svého pracovního dne a prozradili nám, že všechen obchod již probíhá elektronicky přes mobilní telefony a počítačové softwary, a zároveň se svěřili, že nedílnou součástí poslání brokera je někdy též uklidňování a poslouchání klienta. Broker se někdy zkrátka stává jakousi vrbou.

„Myslel jsem si z různých filmů, že brokeři vyvolávají různá čísla a nutí klienty, aby koupili tohle a koupili tamto, ale koukám, že už to tak dávno není“, svěřil se s nabytou zkušeností z návštěvy XTB Jonáš Ťoupal, student Ekonomie na Hobart College v New Yorku.

A jak to tam funguje?

V poslední části programu dne jsme se dozvěděli vše o organizační struktuře firmy, o základním rozdělení trhů, aktuálních trendech ve finančních trzích a o podstatě řízení brokerské firmy, jíž je jednoznačně týmov. práce. Všichni zúčastnění byli mile překvapeni zdejší firemní kulturou, tykáním mezi všemi pracovníky a jejich celkovou otevřeností.; „Velmi rád bych tuto akci v horizontu půl roku zopakoval, tentokrát však nejen pro studenty. Rádi bychom to odhalili i našim klientům, našim obchodníkům a našim zákazníkům, aby se i oni mohli podívat, jakým způsobem tady vlastně pracujeme a jakým způsobem se staráme o služby pro naše klienty“, řekl závěrem Vladimír Holovka, Regional Head of Sales X-Trade Brokers.

Po informacemi a zážitky naplněném dnu v X-Trade Brokers jsme všichni pochopili, že brokeři dnešní doby dávno nejsou zpocení vystresovaní telefonní operátoři, ale sympatičtí otevření a cílevědomí lidé, kteří mají s Vlky z Wall Streetu jen pramálo společného.