Stereotyp rozhodně nečekejte

Přednáškový blok zahájil Ondřej Vlček, provozní ředitel, který studenty přivítal a představil firmu ze svého pohledu, tudíž ze svého nejvyššího křesla. Proslovem pokračoval technický ředitel nebo-li CTO, Pavel Kučera, jehož úkolem bylo představit firmu z lidovějšího úhlu. „Pokud čekáte, že přijdete ráno do práce, uvaříte kafe, něco přes den uděláte a s úderem 18. hod. jdete s čistou hlavou domů za rodinou, tak to čekáte špatně. Tady na vás čeká chaos, zodpovědnost, ale naopak svoboda a rozhodně žádný stereotyp,“ směje se pan Kučera a vzápětí studenty rozesmívá vtipnými historkami o jeho nástupu do Avastu. Následovala prezentace o quality assurance, které se ujal Petr Chytil, ředitel QA. Zde se studenti dozvěděli, jak funguje testování antivirů a mobilních aplikací. „Vlastně jsem se přišla jen podívat, jak funguje tak velká společnost, ale prezentace o testingu neboli QA mě velmi nadchla a myslím, že se o tuto sféru začnu zajímat více. Klidně bych tam viděla svoji budoucnost,“ přiznává jedním dechem Michaela Vondráková, studentka kybernetiky a robotiky na ČVUT. Jan Vacata studentům odprezentoval Cloud Systems, což je oddělení starající se o distribuci aplikací. V této části si dokonce někteří aktivní studenti vysoutěžili drobné dárky za správné odpovědi v kvízech. Poslední, a pro některé studenty možná nejzajímavější, částí byla přednáška oddělení VIRUSLAB, kde svoji práci, včetně ukázky virů, představili pánové Jiří Sejtko a Michal Trs.

Prohlídka napříč firmou

Nechyběla ani prohlídka po prostorách firmy. Překvapením pro mnohé byla volnočasová místnost s kulečníkem, fotbálkem a stolními hrami, ke kterým, je-li libo, je možné si i lehnout na koberce či pohodlné sedací pytle. Firma má dokonce i dětský koutek s horolezeckou stěnou.

Kdo si hraje, nezlobí

Na závěr studenty čekala už jen zábava, jelikož pro ně bylo připraveno testování a zkoušení mobilních her a aplikací. „Všichni přednášející i zaměstnanci, které jsme tady potkávali se zdají být jako sehraný tým pohodářů, které práce opravdu baví. Myslím, že by se mi tu líbilo pracovat,“ odpovídá na otázku, Lukáš Zelenka, student VŠE, zda ho práce v Avastu oslovila. O tom, že místní zaměstnanci jsou opravdu veselá kopa nasvědčuje i fakt, že všichni přednášející pánové drželi Movember a my tak mohli pozorovat jejich uhlazené kníry.

Na závěr je třeba dodat, že v rámci tzv. Students Pool mají ve společnosti své místo i studenti. Ti nejprve vypomáhají na jednorázové úkoly dle časových možností. Později, při oboustranné spokojenosti, přejímají více zodpovědnosti a postupují výše. Pokud se tedy o práci v Avastu zajímáte, nebojte se firmu oslovit. Tato společnost totiž ocení novou krev do svého týmu, a co víc, dává prostor se rozvíjet.