Příjemný start v relaxační zóně

Vše začalo potřesením pravicí s ředitelem Hypocenter Jiřím Lejnarem a jeho přivítáním. Studenti měli možnost shlédnout nové náborové video a následně se přesunuli do moderní relaxační zóny, která se má v budoucnu, po vzoru velkých a úspěšných firem, ještě rozrůst. Právě zde na každého čekala zmíněná snídaně. Posilněni míchanými vajíčky a ovocným džusem se mohli studenti zaposlouchat do poutavého vyprávění o začátcích Hypocentra. O tom, jak se z pobočky v Zálesí, kam nemohl téměř nikdo najít ani cestu, stalo úspěšné podnikání v centru nejen hlavního města.

I bez praxe to jde

Následovalo představení dalších manažerů, jejich motivací k práci a denních činností při jednání s klienty, jež by sami někdy uvítali klidnější. Poté se role otočila a organizátoři si naopak vyslechli, co jsou zač přítomní studenti a co očekávají nejen od tohoto dne, ale i své budoucnosti. K těm nejčastějším hodnotám, které jmenovali vysokoškoláci jako prioritní, patřila časová flexibilita a skloubení profesního života s osobním. „Chtěla jsem se blíže seznámit se společností, zjistit, jaké tu jsou příležitosti, jak zde pracují se studenty, zda je možné do firmy nastoupit bez předchozí praxe. Líbí se mi, že práce tady je různorodá. Překvapilo mě, že i když jde žena na mateřskou dovolenou, může i nadále zůstat aktivní a pracovat,“ popisuje své dojmy Lucie Urbánková, studentka mezinárodního obchodu.

Velkým lákadlem celého dopoledne bylo nepochybně přímé setkání s ředitelem Hypocenter. Studenti měli možnost si poslechnout výstižnou přednášku, ve které Jiří Lejnar vysvětlil, že úspěch netkví v talentu, se kterým se lidé narodí. Snažil se na ně přenést svou filosofii a vysvětlil, proč nás pohled na plný diář motivuje víc než Ferrari. Jde především o ambice a chuť pracovat. Pokud tyhle vlastnosti člověk má, může v Hypocentru dosáhnout slibné kariéry, bez ohledu na to, kolik předchozí praxe v oboru získal. „Čím je člověk mladší, tím je přizpůsobivější a aktivnější. Nehledáme ani tak lidi, kteří mají zkušenosti. Neprohlížíme si hned jejich životopis, ale snažíme se mladé studenty v našem odvětví vychovat,“ říká Jiří Lejnar.

Nejde tu o přemlouvání příbuzných

Pokud si myslíte, že celý byznys, na němž je Hypocentrum založený, a to, v čem zde každého hypotéčního poradce školí, je jen a pouze o uzavírání obchodů se svou rodinou a přemlouvání svého blízkého okolí k podpisu smluv, mýlíte se. Workshop, který byl závěrečnou částí programu, ukázal studentům jednu ze sfér, jež ve firmě lidi učí. Tím důležitým je poznat produkt, vcítit se do klienta a zjistit jeho potřeby. V případě, že toto člověk ovládne, bude životem proplouvat daleko snadněji. „Vypadá to, že Hypocentrum není jen o tom vlezle utíkat za klienty a nahánět je. Při workshopu jsem se zase dozvěděl něco nového, potkal se tu se zajímavými lidmi i z řad účastníků a mohl navázat nové kontakty,“ hodnotí návštěvu Toni Babický, student bankovnictví a pojišťovnictví na Vysoké škole ekonomické.

Celé setkání mělo vysokoškolákům ukázat možnosti, jak tvořit vlastní kariéru a nastínit, že působnost v Hypocentru není jen práce, ale rozsáhlá myšlenka a životní styl. Jde o spojení mladých lidí, kteří mají podobný cíl a svobodu. Nemusí řešit, kolik co stojí, plní si své malé sny a jsou pánem svého času.

Podívejte se na videoreport z návštěvy!

Chcete Hypocentrum navštívit i vy?  www.hypocentrum.cz/moje-prilezitost

Foto © Jindra Kodíček, www.upm8.cz