Luxusní přivítání

Účastníci workshopu se shromáždili v moderní zasedačce, kde je přivítala HR specialistka Andrea Svobodová. Andrea nastínila, jak bude workshop probíhat a stručně informovala také o dalších akcích, které EY pořádá. „Nyní probíhá hlavní sezona workshopů. Snažíme se o to, aby se studenti dozvěděli, co jim můžeme nabídnout. EY je známo především v kontextu auditů a daní, proto se snažíme v rámci workshopů seznámit studenty také s jinými divizemi, například s poradenstvím,“ vysvětlila Andrea. Po krátkém úvodu bylo studentům nabídnuto občerstvení a předán malý dárek- žlutá taška s logem EY a reklamními předměty uvnitř.

Hromada meetingů, ale hlavně zábava

Jako první se ujal slova IT Advisor Petr Čivrný, který popsal jeden ze svých pracovních dnů. Jeho diář byl odshora až dolů nabitý různými meetingy a jednáními, mezi nimiž se nedala najít téměř žádná pauza. Petr je tedy přes den velmi vytížený, dokáže si ale najít čas i na příjemné věci jako oběd s nadřízeným nebo rozlučkovou party s kolegou. Jednou dokonce jel do práce na kajaku. Z Petrova výkladu je vidět, že se v práci nenudí, bere ji jako příjemnou výzvu a užívá si ji.
Petra průběžně doplňovala jeho kolegyně, Milada Závodová, která přidávala další postřehy ze svého zaměstnání. Vysvětlila, že od samého začátku jsou do projektu zapojováni i nově příchozí mladí lidé. Milada dál představila posluchačům jednu modelovou situaci a popsala, jak takový projekt vlastně funguje. EY se snaží pro každou firmu najít řešení „na tělo“, a tím je vlastně každý projekt unikátní a obohacující nejen pro klienta, ale i pro tým, který jej vytváří.

Jako tajný agent

Jiný modelový případ si připravil datový analytik Tomáš Legát. Tomášovým úkolem bylo zaměřit se na interní audit v jedné společnosti a navrhnout systém, který pomůže najít případné skuliny a výjimky, například dvakrát zaplacené faktury, a tím ušetří firmě peníze. Navržený systém byl následně distribuován do celého světa. To vyžadovalo komunikaci se zahraničními klienty, což si Tomáš podle svých slov užil ze všeho nejvíc.

Celý blok zakončil člen týmu IT Security Petr Fojtů, který podrobně popsal proces zjišťování zranitelnosti zabezpečovacích zařízení. Háček je v tom, že slabiny není možno zjišťovat cvičným napadením systému, musí se provést složité skeny a revize. Dalším ze způsobů, jak zjistit díry v bezpečnosti, je také snaha proniknout do chráněných objektů v přestrojení. Práce člena IT Security týmu se tak někdy trochu podobá scénám z Jamese Bonda. Takové bondovséá akce ale musí být náležitě podchyceny různými smlouvami, aby se předešlo případným nedorozuměním a problémům.

IT nejen pro ajťáky

Na závěr dostali prostor pro své dotazy, připomínky a zpětnou vazbu samotní účastníci workshopu. „Prezentace IT oddělení mě dost namotivovala, určitě se budu dál zajímat o EY, třeba i o nějakou stáž“, odpověděl Michael Vakoč, student Fakulty informatiky a statistiky VŠE. Workshop pozitivně zapůsobil i na studentku ČVUT, Ivanu Kočíkovou, která workshopy EY pravidelně sleduje a v předchozích měsících některé i navštívila. Podle jejích slov jsou pro ni nejpřínosnější právě popisy modelových situací. Padla i otázka, co musí splňovat člověk, který chce v IT oddělení pracovat. Být ajťákem v pravém slova smyslu prý není podmínkou, hlavní je týmový duch, chuť vzdělávat se a učit se nové věci.

IT oddělení EY rozhodně není žádná neproniknutelná pevnost, kam se dostanou jen ti nejlepší a nejzasvěcenější z oboru, jde především o seskupení pozitivně naladěných, zábavných lidí, kteří rádi předávají své nadšení i vědomosti všem zájemcům.