Už pojedenácté, zato poprvé v nových prostorách pražského Florentina, uspořádala v rámci svých náborových aktivit EY svůj tradiční projekt. Pět desítek studentů mělo možnost se seznámit s celým spektrem služeb, které EY nabízí a zorientovat se v tom, jakým směrem by se mohli odborně profilovat.

Čtyři dny naplněné užitečnými informacemi

„Pro studenty je akce časově náročná, protože trvá celé čtyři dny. Proto můžeme říct, že máme na účastníky poměrně vysoké požadavky. Na druhou stranu dostáváme už řadu let velmi pozitivní zpětnou vazbu,“ shrnula hned na začátku Andrea Svobodová, specialistka HR, která stojí u třetího ročníku akademie.

Z účasti na EY Academy plyne vysokoškolákům řada výhod. Mezi nimi je i zkrácené výběrové řízení. „Pokud mají účastníci v úmyslu se u nás ucházet o práci, pak jim odpustíme assessment centrum. U výběrového řízení absolvují testy a pak mohou jít přímo k pohovorům,“ doplnila Andrea Svobodová.

Každý den se studenti setkávají s EY oborníky jednotlivých divizí. První den jsou přednášky zaměřené na audit a forenzní audit. Další dny se pokračuje problematikou transakčního, daňového a podnikového poradenství. Na závěr si HR specialisté připraví zajímavý workshop. Letos takový proběhl na téma „Jak správně napsat CV a jak se správně připravit na výběrové řízení u EY“. U slavnostního oběda se předaly diplomy a tři hlavní ceny výhercům.

Zajímavé ceny za každodenní práci

A o jaké ceny vlastně jde? „Na závěr každého dne píší studenti test, jenž koresponduje s přednáškami, které ten daný den slyšeli. Tři z nich, kteří odpovědí na nejvíc otázek správně, získají věcné ceny. První cena je stipendium v hodnotě 30 tisíc. Druhý v pořadí získá iPad a třetí cenou je čtečka knih,“ říká Andrea Svobodová.

Většinou se přihlásí vysokoškoláci, kteří by se rádi ucházeli o místo ve firmě, ale nejsou si jisti do jaké divize. Nebo mají nějakou představu na začátku, ale ta se po čtyřech dnech přednášek může změnit a vykrystalizovat. EY Academy je určena pro studenty třetích až pátých ročníků vysokých škol – bez ohledu na obor. „Na oborové zaměření v EY tolik nehledíme. Uchazeč musí ukázat, co v něm je. Kolegové k tomu rádi říkají, že tu máme i lesníky a fotografy,“ směje se Andrea Svobodová Králová.