Na konci roku 2018 jsme zjišťovali, jaký je vliv Proudly na vnímání firmy jako potenciálního zaměstnavatele.

"Z našich výzkumů vyplývá, že uchazeči jsou stále náročnější a mnohem více zvažují, kam nastoupí. Jsou zvyklí získat si co nejvíce informací o firmě ještě před tím, než pošlou životopis. Stále důležitější jsou i emoce a to, jak se uchazeči budou ve firmě cítit," popisuje aktuální situaci Lenka Šilerová, HR Executive v Ipsosu.

Jaký je vliv Proudly na Employer Brand?

Po zhlédnutí profilu na Proudly:

  • vnímá danou firmu jako svého možného zaměstnavatele o 45 % více uchazečů
  • o 48 % více lidí by v ní chtělo pracovat
  • o 44 % více talentů by zareagovalo na případnou pracovní nabídku

"Profil na Proudly předkládá nejen fakta, ale i emoce a náladu ve firmě. Zároveň ukazuje, že firmě na svých zaměstnancích záleží. To vše zvyšuje zájem potenciálních uchazečů. Proudly napomáhá i v tom základním – budovat znalost značky zaměstnavatele," doplňuje Lenka Šilerová.

Metodika výzkumu

Zkoumali jsme především dopad Proudly na vnímání značky zaměstnavatele. Porovnávali jsme odpovědi dvou skupin respondentů, z nichž jedna firemní profily na Proudly viděla, druhá nikoliv. Celkem se na výzkumu podílelo 2 600 respondentů ve věku 18-35 let, kteří studují, nebo už mají vystudovanou vysokou školu.

Příběh Olympus Medical

Olympus. Vybaví se vám zrcadlovky? Firma se dlouhodobě potýká s problémem, že je vnímána zejména jako výrobce fotoaparátů, přitom 70 % obratu tvoří operační pomůcky. Bylo třeba vymýtit předsudky a ukázat mladým lidem, že zajímavá kariéra se dá budovat i v Přerově.

"Náš profil na Proudly vidělo na 25 000 lidí. Je to projekt, který nám dlouhodobě dává smysl a čísla z výzkumu se shodují s našimi interními," potvrzuje Monika Doleželová, Management and Communication Assistant v Olympus Medical. Přečtěte si celý příběh!

Příběh Eurosoftware

Tato plzeňská IT společnost chtěla přiblížit uchazečům o práci skutečnou kulturu ve firmě a budovat tak svůj Employer Brand. Rozhodla se proto prezentovat na Proudly, kam by mohla nasměrovat uchazeče o práci.

Jak to dopadlo? „Uchazeči Proudly znají, hodnotí jej kladně a najdou si čas na pročtení našeho příběhu. To nás mile překvapilo,“ pochvaluje si Lenka Bělinová, HR Manager v Eurosoftware. Kompletní případovou studii Eurosoftware si můžete přečíst zde.

Zkušenost agentury Ipsos

Svůj firemní profil na Proudly má i výzkumná agentura Ipsos: "Využíváme ho necelých šest měsíců. Přes Proudly nám odpověděly už téměř dvě stovky uchazečů a několik z nich se stalo našimi novými kolegy. Zatím máme zkušenost, že lidé přicházející přes Proudly mají lepší představu o firmě a píší lepší motivační dopisy," popisuje svou zkušenost Lenka Šilerová.