Nábor kvalitních programátorů představuje jeden z nejtěžších HR úkolů dneška. Firmy často vyžadují různorodý balíček schopností či znalost více jazyků naráz, ale tyto potřeby se těžko vysvětlují v textové podobě inzerátu. Uchazeči o práci se občas ztrácí a neví přesně, nakolik se pro danou pozici hodí.

Proto přicházíme s Tech stacks. Nový způsob vyhledávání ocení zejména personalisté, IT společnosti a v neposlední řadě také samotní programátoři. Díky Tech stacks mohou firmy do přehledné interaktivní tabulky navolit programovací jazyky a nástroje, které se u nich používají. Danému jazyku či dovednosti pak lze přiřadit procentuální důležitost, aby bylo na první pohled jasné, nakolik je potřeba umět frontend či backend.

Uchazeč potom na kartě společnosti hned uvidí, jak moc se do ní hodí, a to objektivně na základě svých dovedností. Zjistí, zda je pro něj „perfect match“, či jestli potřebuje dohnat mezery. Mnoho otázek, které by uchazeč mohl před pohovorem mít, mu tak bude zodpovězeno.

Cílem Tech stacks je celkově zefektivnit nábor programátorů a IT specialistů. Výsledkem bude rychlejší, a hlavně přesnější selekce uchazečů o práci.

*

Koukněte, jak vypadají Tech stacks v praxi, nebo si nový způsob vyhledávání rovnou vyzkoušejte. Rádi uslyšíme vaši zpětnou vazbu! Můžete nám ji napsat na blog@proudly.cz.