Proudly je nástroj. Když ho necháte ležet, bude ležet…

Proudly je nástroj a jako s každým jiným nástrojem se s ním musí nějak pracovat. Každá z firem na Proudly má svůj vlastní přístup k tomu, jak s profilem nakládá. Zatímco někdo hiruje u recruiterů a odkaz na Proudly využívá jako prezentaci. Jiný hiruje hlavně na Proudly a odkazy na pracovní nabídky z Proudly můžete potkat na všech jejich kanálech. Pro další je Proudly věc image a někdo si možná ještě není tak úplně jistý. Mrkli jsme se, jak s Proudly pracují v některých z firem, které letos bodovaly. Záměrně jsme pak vybrali firmy, které nemalou měrou pomáhají samy organické návštěvnosti svého profilu a mrkli jsme k nim do kuchyně!

Plzeňské zlato nejen za NFC karty

Zlato tentokrát putuje do charismatického prostoru Kalikovského mlýna v Plzni, kde sídlí Eurosoftware. Místní ajťáci dělají software pro fungování obchodních řetězců po celém světě. Dost možná o nich slyšíte poprvé, ale dost možná ne naposledy. Čím bodovali na Proudly? „Pokud někdo zadá do vyhledávače jméno naší společnosti, jednou z prvních stránek, které vyskočí, je i Proudly. Uchazeče o práci tam pak odkazujeme záměrně. Před pohovorem se o nás dozví vše podstatné a udělají si obrázek o tom, v jakém prostředí by pracovali,“ popisuje práci s Proudly Lenka Bělinová, která má ve firmě HR na starosti.

Nebyli by to ale ajťáci, aby neměli něco speciálního. „Stále hledáme nové cesty, jak uchazeče na profil přivádět. Například na akcích a veletrzích využíváme místo vizitek NFC karty, které zájemce odkážou rovnou na náš firemní profil či na pracovní pozice,“ popisuje vychytávku Lenka a nám tenhle nápad připadá super. Při každém pohovoru pak zjišťují, jak na jejich společnost dotyčná či dotyčný narazili. „Byli jsme mile překvapeni, že uchazeči Proudly znají, pozitivně jej hodnotí a zároveň si najdou čas na pročtení našeho příběhu,“ uzavírá Lenka svou zkušenost a věří, že o profilu na Proudly ví i všichni stávající kolegové, kteří se veskrze sami aktivně do produkce zapojili. S odkazy na Proudly se totiž můžou nezřídka setkat třeba na firemních sociálních sítích.

David mezi Goliáši

Nejmenší firmou, která letos zabodovala v žebříčku, je EXPANDO. EXPANDO je nefalšovaný startup a naše srdcovka. Nabrali přes nás nemalou část týmu a naši uživatelé je mají prostě rádi. Navíc šancí, jak na brand jen tak narazit, nemají zase tolik – aktivity EXPANDO totiž směřují hlavně do zahraničí. „Proudly máme v podstatě všude. Vlastní kariérní stránky jsme zrušili a pokud někdo na našem webu klikne na sekci Kariéra, ocitne se na našem Proudly profilu,“ popisuje Jiří Černý, COO a spoluzakladatel firmy, který má otázky HR na starost.

EXPANDO na svých sítích sdílí a propaguje všechny pracovní nabídky a proklik na Proudly nechybí ani na jejich blogu ve článcích, kde se věnují firemní kultuře, vzdělávání a představují svůj tým. „Pro nás je Proudly jednoznačně náborový nástroj, který nám pomáhá dodávat důvěryhodnost. Jsme naprosto neznámá značka a profil na Proudly nám jednoznačně pomáhá. Lidé chtějí mít představu kam a ke komu to jdou,“ popisuje Jirka. EXPANDO za rok 2018 nabralo přibližně 26 lidí. Velkou část z nich tvořili studenti a lidé na part-time – a zhruba dvě desítky přišly právě z Proudly.

„Stává se nám, že i klienti zmíní, že na náš profil narazili, a dokonce se nám stala taková kuriozní věc, kdy jeden pán hledal na Proudly práci pro syna či pro dceru, narazil na nás a zjistil, že bychom byli zajímaví pro jeho byznys a následně nás oslovil na spolupráci,“ uzavírá Jirka.

Slevomat nemá čísla zadarmo

Poprvé se v naší TOP 15 objevil i Slevomat. Slevomat je pro leckoho synonymem úspěšného startupu. Roste stabilně, ale rychle. Stejně tak i počet jejich zaměstnanců a potřeba dalších posil. V loňském roce se z Vinohrad přestěhovali do mondénního Karlína, což přineslo i refresh jejich profilu. „Na Proudly můžou zájemci o práci u nás přijít přes náš web, kde najdou proklik v pracovních nabídkách nebo přes některý z odkazů na sociálních sítích. Přibližně jednou měsíčně odkaz na Proudly proběhne každým naším kanálem,“ vysvětluje Marcela Marešová, HR Managerka ze Slevomatu.

Slevomat je také jedna z firem, která od nás má pochvalu za copy k jednotlivým inzerátům. HR tým jejich znění nepodceňuje a za to od nás mají palec nahoru. Online mívají pozic zpravidla víc než desítku, každý inzerát je ale na míru danému týmu. Člověk se tak nezřídka na jejich profil proklikne právě přes pracovní nabídku, která ho zaujala.

"Všichni naši kolegové ví, že Proudly máme a nezřídka přichází i sami s návrhy, co by bylo třeba vyzdvihnout nebo doplnit na profil. Při pohovorech se ptáme, jak na nás kandidáti přišli a všichni na Proudly oceňují hlavně možnost podívat se před pohovorem pod pokličku," doplňuje Marcela zpětnou vazbu od zaměstnanců i kandidátů. 

ExxonMobil - nejen českým firmám Proudly frčí

Na jaké jiné firmě ukázat, že Proudly může fungovat skvěle i v korporátním prostředí, než na té z největších. V ExxonMobil funguje Proudly jako nástroj Employer Brandingdu směrem ven z firmy i směrem k zaměstnancům, kterých rozhodně není málo! "Odkaz na Proudly najdou uchazeči na našich kariérních stránkách jako součást pracovních inzerátů na pozice v českých kancelářích. Náš profil funguje jako brand stránka pro naši pobočku, kde je PR obsah, aktuální nabídky i příběhy skutečných zaměstnanců," popisuje Diogo Videira, Recruitment Advisor for F&L Czech Republic and Hungary v ExxonMobil. Na svém Facebooku pak poctivě sdílí veškerý obsah, který s Proudly vzniká, a že například článků neměli málo. 

"Proudly podporuje reálné vnímání toho, jak to u nás chodí," vysvětluje Diogo s tím, že ne každý má reálnou představu o tom, jak to chodí v tak velké firmě. Na svůj profil a Proudly obecně má velmi dobrou zpětnou vazbu jak od kandidátů, kterým pomáhá se na pohovor lépe připravit, tak i od lidí, se kterými se setkávají například na pracovních veletrzích. Nemalou část návštěvnosti u tak velké firmy můžou tvořit i vlastní zaměstnanci a i směrem k nim plní profil brandingovou funkci. Toho si jsou v ExxonMobil vědomi a informují kolegy interně i o všech aktivitách souvisejících s Proudly, což jim generuje další návštěvnost. 

Rychlé tipy na závěr:

  • Některé firmy (nebo HR oddělení) si dávají odkaz na Proudly profil do svého firemního podpisu v e-mailu.
  • Každému kandidátovi, se kterým komunikujete mimo Proudly (třeba na svém kariérním webu) pošlete odkaz na Proudly profil, ať už ho odmítáte, nebo zvete k osobnímu setkání - v prvním případě odpoví třeba na jinou z vašich vypsaných pozic, ve druhém případě se lépe připraví a bude vědět, do jaké firmy vyráží.
  • Máte velkou firmu? I vaši zaměstnanci mohou generovat návštěvnost. Nezapomínejte, že kolem 10 % zaměstnanců, kteří z firmy odejdou, se vrátí.
  • Dejte vědět o své profilu jednou za čas i ve svém newsletteru. I klienti rádi vidí, s kým pracují a krom toho, že i oni budou třeba někdy hledat práci, tak branding je pro vás pořád branding. Třeba Proudly ikonka je jedna z věcí, která na vás vyskočí, když se v jakémkoli Starbucksu v ČR přihlásíte na wi-fi. Ukažte Proudly svým zákazníkům a oslovte ty, kdo mají vaši značku rádi.

* 

Inspirovali jsme vás? Věříme, že ano. Proudly profil nadělá více muziky, když se s ním aktivně pracuje. Věříme, že příští rok může žebříček TOP 15 vypadat zase úplně jinak.