Zájem na prvním místě

Ze všeho nejdůležitější je zájem o zaměstnance. Není nic horšího, než ponechat zaměstnance plácat se v projektech nebo dílčích úkolech samostatně, bezcílně a bez oboustranné zpětné vazby. Manažer by se vždy měl kontinuálně zajímat o to, jak se jejich pracovníci cítí, co jim v práci dodává motivaci, z čeho mají radost, ale i co je trápí a s čím by jim mohli oni sami pomoci, aby na ně nedopadl pocit frustrace. A to bez ohledu na to, zda se právě snažíte cíleně předcházet burn-outu, to by měla být v manažerské práci s lidmi naprostá samozřejmost.

K tomu, aby zaměstnanci hořeli nadšením, spíše než vyčerpáním, mohou pomoci i tyto tipy:

1. Smysl zadané práce

Přemýšlet nad tím, zda mají svěřené úkoly smysl se rozhodně vyplatí. Vždy je proto přinejmenším záhodno se vcítit do pracovníků a představit si, že byste tuto práci měli sami vykonávat a položit si otázku “chtěl/a bych tohle dělat osm hodin denně, pět dní v týdnu?”. Pokud je vaše odpověď rázné ne, měli byste náplň práce změnit tak, aby byla atraktivnější a nepopulární činnosti, kterých se nelze zcela zbavit, byly vyváženy i úkoly, které zajistí i dávkou uspokojení a kýženého smyslu.

2. Správná míra nároků

Zahlcujete své zaměstnance miliony úkolů, máte přehnané požadavky na termíny jejich plnění a tempo změn při jejich řešení je přímo vražedné? Pak jsou obavy o vývoj duševního zdraví vašich kolegů na místě. Multitasking je sice moderní a žádaná schopnost, ale dokáže velmi rychle vyčerpat, takže s ní nakládejte velmi opatrně.

3. Možnost odpočinku 

Ukažte svým zaměstnancům, že víte, že práce není pupkem světa a nezapomínáte na to, že k dobře odvedené práci je potřeba i správná dávka odpočinku a relaxace. Pokud vám to tedy vaše prostory dovolují, zřiďte pro své zaměstnance relax zóny, ve kterých mohou načerpat novou energii, aniž by nutně museli opustit svá pracoviště. Možností je celá řada, ve světě je právě teď moderní zavádění poledního šlofíku, který údajně zajistí ten nejlepší refresh na zbytek pracovního dne.

4. Příležitost ke změnám

Jak to u vás funguje v případech, kdy zaměstnanci projeví zájem o změnu svého pracovního zařazení? Umíte na tyto požadavky reagovat? V mnoha firmách je dnes běžné, že mají zaměstnanci možnost využívat kariérních rotací a po čase změnit své profesní zaměření. Mohou tak učinit na neurčito, nebo třeba jen po omezenou dobu. Tím se obohatí o nové zkušenosti a znalosti a utvrdí se ve svých hodnotách. A práce, kterou už dělali třeba úplně automaticky, jim díky tomu přijde zajímavější, protože objeví nové možnosti v přístupu k řešení úkolů nebo najdou zcel nové uplatnění, které jim dodá nový elán do práce.

5. Rozvoj a péče

Nejspíše každý by rád byl v zaměstnání uznávaným odborníkem, ke kterému si ostatní rádi chodí pro rady. Toho je přirozeně dosahováno časem, po který se dané profesi člověk věnuje. Lze to ale i prohloubit a někdy i výrazně uspíšit tím, že zaměstnance v jeho činnostech patřičně podporujete a umožňujete mu osobní rozvoj díky účasti na školení nebo různých konferencích. Investice do lidí se vám vrátí, tak směle do toho.

6. Sabbatical

Může se stát, že i přes všechny vaše snahy o rozvoj a spokojenost zaměstnanců, zjistíte, že některý z vašich kolegů zřejmě podlehl stresu a pracovnímu tlaku a syndrom vyhoření udeřil v plné síle. Co si v takové situaci počít? S kolegou situaci, pokud možno podrobně, proberte a společně zjistěte, co by mu mohlo pomoci. Nejlepším pomocníkem se zdá být možnost delšího oddechu od pracovních povinností, které dále vysávají psychickou i fyzickou pohodu a roztáčí kolo vyhoření do závratných hlubin. Sabbatical, tedy delší období neplaceného volna, je ten pravý nástroj, jak svým zaměstnancům vyjít vstříc při řešení těžké životní situace, kterou vyhoření je. Neházejte svým lidem klacky pod nohy a pokud projeví zájem, dopřejte jim čas na zotavenou. Díky tomu se poté třeba vrátí v plné síle zpět a budou zase odvádět skvělou práci s nadšením.


Nelehká doba plná stresu

Ať už vaši zaměstnanci pracují rukama nebo hlavou, je čím dál tím více potřeba myslet na jejich fyzické i duševní zdraví. Nejsme přeci stroje a všichni máme emoce, které se promítají do našich všedních dní a ovlivňují naši výkonnost. Na to nezapomínejte a stresová období se snažte kompenzovat. Možností je hodně a nejde o raketové inženýrství, stačí mít zájem a pracovat s tím, co nám život přináší.