1. Najít to miiisto, kde se dobře ... parkuje

Zamykací kolárny jsou zaměstnanci samozřejmě vítány. Ne každá firma pro ně ale má prostor a může si je dovolit. Pokud je to váš případ, nevzdávejte to. Zařiďte stojan na kola ve vnitrobloku, nebo vyhraďte místo k parkování kol přímo v kanceláři. Pokud ani to u vás nepřichází v úvahu, můžete také svým zaměstnancům přispět na pořádný zámek, na který si zloději netroufnou.

2. Zapojte se do výzvy Do práce na kole

Vaši zaměstnanci během květnové výzvy vytvoří týmy, pobaví se s kolegy a poměří síly. Bude je to bavit a navíc udělají něco pro životní prostředí, město i svou kondici. Měsíc je přitom dostatečně dlouhá doba, aby alespoň trochu změnili své návyky i po zbytek roku. V rámci této výzvy se navíc koná spousta doprovodných akcí, kam můžou zaměstnanci vyrazit společně a utužovat kolektiv.

3. Odměňujte

Uspořádejte vnitrofiremní soutěž a za úctyhodné výkony odměňte nejen ty nejlepší, ale úplně všechny zúčastněné. I drobnosti udělají radost: třeba reflexní páska na nohavici nebo blikačky.

4. Začněte den společnou zdravou snídaní

Zamluvte si zasedačku, terasu nebo prostě běžte ven a připravte pro kolegy zdravou snídani. Můžete se také domluvit a každý přinést něco, co budete sdílet. Přitom proberete nové zážitky z cest do práce a věřte, že bude o čem mluvit. Vsadíme se, že kromě objevů nových světů z výprav dojde i na nějaké bizáry.

5. Buďte příkladem

Dejte najevo, že vám záleží na vašem okolí a jděte do toho s ostatními. Vaši zaměstnanci na vás budou hrdí a sami můžete být motorem změny ve firmě.

6. Vyražte na výlet

Na kolo, brusle, longboardy nebo pěšky. Na čerstvém vzduchu na společném výletě poznáte ostatní z firmy z jiného úhlu. A třeba pak někteří nechají klíčky od auta i na cestě do práce nebo z ní.

7. Uspořádejte týmové focení

Společné fotky se budou hezky vyjímat nejen na sociálních sítích, ale také ve výroční zprávě. Dobré podmínky pro bezmotorové ježdění uvítají i potenciální zaměstnanci, pro které to pak může být jeden z důvodů, proč se rozhodnou právě pro vás

Zaujala vás výzva? Vyhrajte startovné pro tým i k vám do firmy! 

Napište nám do 21. 4. na e-mail blog@proudly.cz odpověď na soutěžní otázku, která zní: Jaká je ta vaše vychytávka, která zaměstnance podporuje v cestě do práce na kole bez motoru?