Pryč s radikálními změnami

Známe to skoro všichni. Ať už se snažíme jakkoliv, naše novoroční tužby a přání většinou nemají dlouhého trvání. Základním pravidlem je neupínat se s předsevzetími a změnami na začátek nového roku, ale začít s nimi kdykoliv si to situace žádá. Dlouhodobé smysluplné cíle, jako třeba víc číst, trávit míň času na sociálních sítích nebo přijímat informace kriticky, nás zpravidla motivují víc, než radikální předsevzetí typu přestanu kouřit, nebudu pít, zhubnu 10 kilo.

GrowJOB Institute si na leden připravil konferenci Osobní růst, kde můžeš načerpat spoustu inspirace k velkým životním změnám. Celá konference je založená na evidence-based přístupu – snaží se maximalizovat kritické myšlení a minimalizovat nepodložené motivační bláboly. Během jednoho dne promluví v pražské Lucerně osm řečníků, kteří k tématu mají co říct. Mezi nimi například Miloš Říha, dlouholetý šéf Skautského institutu, který poradí, jak být lepším člověkem i v současném divokém světě a nepřestat vyznávat skautské hodnoty (letní rozhovor s Milošem o skautu a hledání skutečných hodnot najdeš tady).  O tom, jak si rozšířit obzory knihami, promluví Lucie Zelinková z internetového knihkupectví Martinus.cz, která sama přečte neuvěřitelných 200 knih ročně.

Kritické myšlení a dostatek spánku, to je oč tu běží

Syndrom vyhoření je pojem, který se na nás v posledních letech valí ze všech stran. Zuzana Špačková, zakladatelka projektu Nevyhořím, se podělí o svou zkušenost, kterak se odstřihla od sociálních sítí a začala se více věnovat duševní hygieně. Myslíš si, že na nové informace a zprávy nahlížíš kriticky? Přesvědčit se, jestli tomu tak opravdu je, ti pomůžou Lukáš Hána a Matěj Krejčí, kteří promluví nejen o kritickém myšlení, digitálním detoxu a s tím spojené soustředěnosti při práci. S koncentrací souvisí i nedostatek spánku. Nad tím, jestli spíš dost dlouho, se můžeš zamyslet s Klárou Marečkovou, která se věnuje výzkumu mozku a vlivu stresu na jeho fungování.

„Akcí pořádáme během roku několik a chceme, aby každá z nich reprezentovala hodnoty, které se zákazníkům snažíme už 8 let předávat. Konference Osobní růst se tak ponese v duchu zero waste, návštěvníci se potkají také s vodou z barelů, pronajímatelnými kelímky, ale hlavně s Kuchařkami bez domova,“ doplňuje praktické info pořadatelka akce Aneta Martinek.

Konference Osobní růst se koná 27. ledna v pražském Kině Lucerna. Podrobný program, stejně jako informace o řečnících hledej na webu akce.