Vše, co potřebuješ vědět

Název téhle sociální sítě vznikl jako slovní hříčka spojení „I read it“ a odborníci se shodují v tom, že právě Reddit je nejlepším nástrojem pro konzumaci obsahu v dnešním, informacemi přehlceném, světě.

Každý uživatel sem může vkládat obsah v podobě textu, odkazu i fotek a ten zařadit do určité tematické kategorie, takzvaného subredditu. Ostatní uživatelé pod příspěvkem diskutují a hlavně ho hodnotí. A tady přichází na řadu asi ta nejzajímavější funkce – příspěvku totiž můžeš dát jak like (šipka nahoru), tak i dislike (šipka dolů).

Tím se pomalu dostáváme k tomu, jak funguje algoritmus na Redditu. Rozdíl mezi kladnými a zápornými hlasy se autorovi přepočítá na body a výsledkem je karma. A právě karma, spolu se stářím příspěvku, rozhoduje o tom, jak vysoko se příspěvek ve výpisu objeví. Stručně řečeno, v Redditu budeš mít na očích vždycky to nejzajímavější.

Něco pro fajnšmekry

A pokud se rozhodneš tuhle síť finančně podpořit, dostaneš do Reddit Gold. To je prémiová sekce, která tě zbaví otravných reklam a nabídne ti vylepšenou grafiku i zobrazení komentářů. Kromě dobrého pocitu, že díky tobě může Reddit na svých serverech frčet další čtyři hodiny, získáš také přístup do historie navštívených odkazů a budeš si moct vytvořit svého Avatara. A to se vyplatí!

To nejlepší i to nejhorší

Hned při první návštěvě tě může velmi snadno odradit nemoderní vzhled. Hromada odkazů a fotek z různých odvětví, která jsou navíc doplněná podivnými značkami a čísly, může na někoho působit nepřehledně a připomínat tradiční internetová fóra.

Významným pomocníkem, jak se s Redditem co nejrychleji sžít, je možnost uspořádat si subreddity tak, aby ti to maximálně vyhovovalo. Přestože přijít této síti na chuť může nějaký čas trvat, nakonec oceníš skvělý algoritmus, díky kterému ti bude stačit jen pár minut denně, aby ses dozvěděl/a to nejzajímavější z oblastí, které tě zajímají.

Ve změti více jak osmi tisíc subredditů je jeden fakt TOP! Jmenuje se „I am…“. Tady probíhají diskuze se známými osobnostmi z různých odvětví, jako jsou herci, politici a další. Mezi pravidelné hosty tohoto diskusního fóra patří třeba Bill Gates, který uživatelům občas prozradí ty nejnovější informace o chystaných novinkách.

Největším problémem Redditu, stejně jako ostatních sociálních sítí, je etika a svoboda slova. Každý diskutující by se měl řídit reddiketou. Ta nabádá uživatele, aby diskutovali o daném tématu, vyhnuli se slovním útokům a svědomitě hlasovali. Reddit bude nakonec takový, jaký si ho uděláš.

Tak co říkáš, dáš mu šanci?