Pondělí

Většinou pondělky začínáme klidně. Aby tě ale podzimní počasí úplně nedostalo, jdi rozpohybovat své mozkové závity na konferenci Dream Big 2019. Tentokrát se bude mluvit a přemýšlet o udržitelné módě, jak žít zodpovědněji a jak přispět společně k lepší budoucnosti. Součástí jsou také workshopy pro tvůj osobní rozvoj.

Pokud přeci jen holduješ pomalému začátku týdne, výstava Malý Princ od Elišky Podzimkové bude to pravé. Autorka svoji výstavu připravovala na své cestě po Islandu, a také její expozice je ovlivněna touto magickou krajinou. Vše se koná v dobře známém holešovickém Vnitroblocku.

Úterý

Zkus se před vánočním shonem zklidnit. Ne jenom krátkodobě, nauč se ten klid v sobě udržet. Pomoc ti k tomu může například jóga. U kurzu jógy se Swing Busters je dobré to, že jsou lekce otevřené a chodit můžeš, jak se ti hodí. Vhodné jsou jak pro začátečníky, tak i pokročilé. Zkus tento podzim něco nového!

Doplň si zimní šatník. Ne žádným fast fashion, ale parádními kousky ze second handu. Tento týden, počínaje úterkem, se v Secondhand 1981 koná další oblíbený pop up. Na všechny kousky jsou také slevy. Tedy nejen ušetříš, ale také pomůžeš zbytečně neplýtvat oblečením.

Středa

Umět psát správně česky? Však to je jednoduché, nebo ne? Přijď ocenit náš krásný jazyk do Kampusu Hybernská, kde se koná Den češtiny. Zazní přednášky, panelové debaty, prostor bude i na diskuze a interaktivní workshopy. Jako hosté nebudou chybět hvězdy twitteru, které objasní, jak napsat povídání trefně a dobře, když jste omezeni znaky.

Kdo není ve stresu, tomu patří poklona. Většina z nás ale stres zažíváme v různých podobách každý den. Buď se tomu poddáme, až onemocníme, nebo s tím něco uděláme! K tomu nám může pomoci Šest večerů s Mindfulness. Naučí tě, jak stres rozpoznat, akceptovat, zmírnit dopad na tvůj organismus a jak ho přetvořit na energii, kterou můžeš dále využít.

Čtvrtek

Stres ve své nejhorší podobě může vyústit do syndromu vyhoření. Jaké mýty a falešné informace jsou kolem toho fenoménu šířeny, si můžeš poslechnout od Marie Salomonové. Neuro vědkyně, která je jednou z osobností Forbes 30 pod 30 a zakladatelkou organizace Nevypusť duši. Přednáška se koná na VŠE ve Vinohradech a bude to skutečně zážitek.

Být úplně offline ti přijde jako utopie? V tom případě tě nesmí minout dokument Offline, který ti představí 4 teenagery a jejich 7 dní bez telefonů, internetu a televize. Po promítání se můžeš účastnit diskuze s herci a zapojit se do jejich výzvy #odpojse. Že by digitální detox jako nová terapeutická pomůcka?

Pátek

Zažít exotiku v listopadu? Oblíbená náplavka se svými food festivaly nepřestává ani v chladnějším počasí. Přijď si užít kvalitní avokádo, ananas, papáju, dračí ovoce nebo mango. Mimo to můžeš zkusit koření ze Zanzibaru, exkluzivní čokoládu nebo kávu, vše v příjemné atmosféře u řeky.

Jaké to je vyjet za prací do zahraničí? Jak je to s úřady, bydlením a samotným sehnáním práce? Na festivalu Jak do Kanady se dozvíš všechny triky, jak uspět v Kanadě, nicméně rady a zkušenosti můžeš využít i do jiné země, která tě láká. Akce se koná na pražském Břevnově.

Víkend

Jít do Prahy za přírodou? Pokud ti to přijde úsměvné, nechej se vyvézt z omylu! Exkurze Prahou za přírodou ti ukáže hned několik míst, kde se dá dojet MHD a kde úplně zapomeneš, že jsi zrovna v hlavním městě.

Užij si trochu husí kůže na Koncertu filmové hudby Sci-fi. Známé tóny z populárních filmů živě v podání FILMharmonie, tě správně naladí na víkend. Nechej se unést a procestuj vzdálené galaxie, Jurský park nebo zavzpomínej na Matrix.