Pondělí

Transparency International má narozeniny! 20 let boje proti korupci v ČR přijď oslavit do MeetFactory. Podpoříš TI a poslechneš si třeba Davida Kollera, Barboru Polákovou, Muchu, Mardošu, nebo Vladimíra 518.

A něco pro milovníky stand-upů: Hugleikur Dagsson ve Světozoru.


Úterý

O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře. Jestli se teda zrovna nebudeš koulovat nebo stavět sněhuláka, můžeš se inspirovat v HubHub Na Příkopě: „10 ways to win. Earlier“.

Ochutnej pivní vánoční pudink. Narážejí ho v úterý v Illegal Beer.

Poveselit se pak můžeš na koncertě Monkey Business v Lucerně Music Baru. Koncerty budou celkem tři, tedy až do čtvrtka.

Středa

Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přinesl nám zimní čas. Mikulášská s The Tap Tap bude ve Foru Karlín. Čerti budou skákat a andělé létat na Jatkách78. Mikuláše můžeš potkat i na dvorku Bokovky. Bude tam svařák, bramboračka a sladké koláče od Bjukitchen. Nebo se trochu potoulej Prahou a prozkoumej pasáže, průchody a zákoutí.

Vánoční tradice tě zas tak netankují a spíš než klid a pohodu vnímáš v těchto časech zmar a depresi? Neboj, nejsi v tom sám. Přijď se schovat do OKA na promítání anti-vánočních iShorts. Pobavíš se a dozvíš se, že může být ještě hůř a že ty Vánoce nějak přežiješ.

Rok se s rokem sešel a ty víš, že se ti zase nepodařilo splnit tvoje novoroční předsevzetí. Neřeš a odpočiň si. Jak na to? Dozvíš se na relaxačním workshopu.

Čtvrtek

Nikoliv Ježíšek, ale Ježíš táhne na Berlín. Spolu s WWW. Ve čtvrtek v Crossu.

Na sváteční pivo a kus řeči zajdi na Smíchovské Vánoce pod komínem.

Pátek

Předvánoční atmosféru přijď naladit do Aera na animovanou klasiku: The Nightmare Before Christmas. Tradiční charitativní bazar začíná v kině Dlabačov (a večer bude Kafe a cigára!).

Na „biggest rave of the year“ zajdi na Výstaviště: Addict #15. Jestli tě baví audiovizuální projekty a elektronická hudba, nenech si ujít Emptyset AV live v klášteře svaté Anežky České.

Sobota

Nebuď ostuda a pořiď dárky včas. Ty nápadité, kvalitní a především knižní najdeš o víkendu na Knihexu. A bude tam i divadelní pop-up obchůdek, tak neváhej, pokud jsi příznivcem kulturních zážitků pod stromečkem. A pro nějaké autorské designovky (šperky, doplňky, oblečení, hračky a mnoho dalšího) zajdi na Dyzajn market na piazzettu Národního divadla. Pokračuje taky neokoukaný vánoční trh Manifesto Winter Market.

Máš už za sebou předvánoční úklid? Přijď vyměnit, co nepotřebuješ: vánoční Swap Prague.

V Etnosvětě bude povídat architekt Petr Hájek o tom, jak si vytvořit dosažitelný domov v přírodě.

Jestli jsi fanoušek předrevoluční architektury a brutalismu, zajdi do CAMPu. Za účasti pana architekta Václava Aulického tam budou křtít knihu Praha brutálně krásná.

Vladimír 518 a Orion už jsou 20 let na scéně! Udělej bordel na jejich show v sobotu v Roxy.