Pondělí

V pondělí slavíme krásný svátek, a to vznik samostatného československého státu. Využij ho i jinak, než jenom prodlouženým víkendem! Nejdříve můžeš zajít za historií na vernisáž si názvem Nestáli stranou, která se koná v Písecké bráně na Praze 6.

Večer pak můžeš uctít českou tvorbu v Divadle LETÍ, kde proběhne derniéra hry Čaj a apokalypsa – poslední čajový dýchánek. Užiješ si nejen skvělé české herce, ale také alegorické a satirické představení, které ti dá mnoho témat k přemýšlení.

Úterý

Po delším volnu si dáme vzdělávací akce. Například ta od společnosti KPMG ti poradí: „Jak psát, čím zaujmout publikum, proč nevystrkovat zadek na Instagramu a raději si vyladit LinkedIn.Neformální setkání s profíky, kteří ti ukáží, jak na osobní brand.

Poté tvé kroky můžou vést do Skautského institutu na Staromáku, kde proběhne diskuze na téma: Klimatické změna – panika, nebo zodpovědnost? Vyslechneš si množství názorů, můžeš přidat i ten svůj, a formovat tak svůj pohled na toto citlivé téma.

Středa

Projdi a projez Ameriku v Praze! Zároveň to může být dobrý start, pokud chceš oslavit americký Halloween. Během cesty potkáš šťavnaté burgery, hot dogy, BBQ žebírka a pravé americkou country.

Pokud bys raději klidnější aktivitu, zajdi si do Starbucksu. Ne jenom proto, že mají skvělé podzimní edice nápojů, ale také, že pořádají zajímavou přednášku s názvem Časoprostor kávy. Poznej tak historii kávy, která mnohým z nás zpříjemňuje dny a zachraňuje při noční práci.

Čtvrtek

Miluješ-li knížky, tak tě rozhodně nesmí minout výprodej knih za 1 Kč v Knihkupectví Hledající. Až mezi tisícem knih najdeš nějaký skvost pro sebe, tak si svůj ho můžeš užít v nějaké pěkné kavárně na Pohořelci, kde knihkupectví sídlí.

Se začátkem akademického roku přichází i cyklus rozprav o českých médiích. Tentokrát je rozprava zaměřená na ne/důvěru v média. Jak je na tom česká společnost v porovnání s Evropou a jsme opravdu tak důvěřivý, jak bychom si mysleli?

Pátek

Co si tak s novým měsícem užít filmový večer? V kavárně Liberál se koná 3. ročník filmového festivalu krátkometrážního filmu. Těšit se můžeš nejen na krátké filmy, ale také na autorské čtení a hudební doprovod.

Večer si buď můžeš zajít na nějakou halloweenskou party, nebo přednášku Travel Hacking: Jak na levné letenky a ubytování. Nemysli si, že levné letenky do úžasných exotických destinací jsou jenom pro vyvolené. Přijď zjistit jak na to.

Víkend

Dlouho jsme si nedali tip na nějaký koncert. Tak to napravíme. Při příležitosti Dušiček se Týnským chrámem ponesou nádherné melodie Mozartova Requiem za doprovodu ansámblů NOTRE DAME a Piccolo coro a Piccola orchestra (pod vedením dirigenta Marka Valáška). Nechej se unést majestátností chrámu a úžasné klasické hudby, ze které budeš mít husí kůži.

Užij si neděli v klidu. Na Semináři jógy a aromaterapie dle čínské medicíny tě nejen připraví na zimní období, ale také ti poradí, jak najít ve svém organismu rovnováhu. Zároveň tě nechají nahlédnout do umění aromaterapie a zaručujeme, že na to jenom tak nezapomeneš.