Pondělí

Náročný začátek týdne v práci? Odreagovat se můžeš u piva z pivovaru Nachmelená Opice. V Bad Flash Baru ti ho představí sám pan sládek.

Úterý

V úterý se ti naskytnou příležitosti se vzdělávat. Na VŠE se dozvíš, kdy dává smysl spolupráce s influencery: kdy oslovit Mareše a kdy mikroinfluencera? Jestli začínáš podnikat, nebo o tom uvažuješ, mohl by tě zajímat seminář o právním minimu pro podnikatele. A večer v Operu je jubilejní 20. talkshow Operitiv se zajímavými hosty.

Máš doma gramofon? Přijď si vybrat nové/staré desky na Vinyl Fever v BIO OKO. Příjemnou procházkou přes řeku je to pak kousek do Roxy, kde máš možnost zjistit, jak to vypadá, když to dají dohromady dvě Emmy: Dvojkoncert Emmy Smetany a Emmy Drobné.

Středa

O vědeckých tématech se bude mluvit ve Skautském institutu. Trojpřednáška Science to Go bude o svítících buňkách, horké plazmě a družicích u Saturnu. Wow!

Jestli tě zajímá, jak žijí takoví městští poutníci jinde na světě, zajdi se podívat na panoramatickou projekci do CAMPu a objev mikropříběhy obyvatel Soulu, Bogoty, Neapole, St. Petersburgu, Rabatu a Tokia. Je tu vernisáž výstavy Homo Urbanus: Deník městských poutníků.

Roxy rozezní synťáky a těžké beaty! Pořádně hustou atmosféru zažiješ na The Glitch Mob. Radši něco klidnějšího? Intimní show Low Roar v krásném, majestátním prostoru Českého Muzea Hudby.

Je te flouppe Fli. Začíná 21. ročník Festivalu francouzského filmu.

 

Čtvrtek

Jestli si říkáš, že je to s demokracií poslední dobou docela na štíru, mohla by tě zajímat diskuze s americkým historikem, profesorem na univerzitě Yale: Timothy Snyderem: One Road to Unfreedom or Many?

Přemýšlíš nad tím, jak najít v práci hlubší smysl? Řešíš, jak být spokojený s prací, kde nezachraňuješ svět? Nejen o tom, ale i o dalších otázkách, které si kladeš na prahu dospělosti, se bude diskutovat na konferenci DOSPĚLO_T S v Žižkostele.

My ve čtvrtek rozhodně nemůžeme chybět na Recruitment Academy Awards. A pak se stavíme třeba na víno a cimbálovku na Vánočním Folklorním mejdle. A když jsme u toho folkloru: polské lidovky jsou slyšet i v krásném filmu Studená válka. Zhlédnout ho můžeš třeba v rámci festivalu polské kultury, a ten bude určitě bardzo fajný.

Vánoce se blíží a možná už přemýšlíš o dárcích pod stromeček. Sháníš něco originálního pro milovníka kérek? Co třeba potetované hodinky? Komono Tattoo Pop-Up Store ve Freshlabels.

Pátek

Do politiky tu moc nechceme zabrušovat. Jestli v pátek nemáš jiné plány (třeba se jet podívat za tatou na chatu), jsou tu Buty v Café v lese. Radši v tomhle počasí broukáš někomu do vlasů „Pá pá pá pá“. O zimě a promarněných touhách uslyšíš v O2 Areně. Je tam jeden ze série koncertů Lucie.

Pro módní nadšence je tu Fashion Night v Mánesu, nebo semináře SLOU DAYS o udržitelných a etických alternativách.

 

Sobota

Pracovní týden je fuč, ale odpočívat se ti nechce? Na workshopu v MarketUP se můžeš naučit, jak tvořit video pro online kampaně a ve Vnitroblocku ti v sobotu i v neděli poradí se vším možným okolo podnikání. Zákaznický servis, komunikace dovnitř a ven, digitální a content marketing… prostě „To okolo“.

Jestli se na tobě naopak podzimní únava projevuje, ale stejně se ti chce vyrazit ven, můžeš zkusit Silent night: celonoční přespávací koncert zakončený snídaní. Je to pro tebe moc klidné, ale náladu na klubovou noc máš? Stěny Hlavního nádraží rozduní Polygon. Jen nespadnout pod koleje!

Listopad je tradičně měsícem tukových zásob. Na Jiřák můžeš zajít na pivo & prase za symbolickou cenu.

Neděle

Hlad? Na Grébovce ochutnáš Seafood & Prosecco a (nejen) ovarem a špekáčky můžeš oslavit Den řezníků na dvorku Vinárny Bokovky. Mlsný jazýček pak uspokoj na Winter Sweet Festivalu v Hybernské.

A týden zakonči třeba s Xavierem Baumaxou v Lucerna Music Baru