1. Jsou technicky zdatné

Kromě toho, že ti nahodí zpátky tvůj neposlušný počítač a naprogramují weby i aplikace, své technické myšlení umí uplatnit i v jiných oblastech života. Jejich systematické myšlení se hodí ve všech sférách; snadno naleznou cestu na mapě, rozumí technickým plánům a mají lepší orientační smysl.

2. Jsou chytré

Jejich technické myšlení a znalost technologií a programování je přitažlivá. Schopnost ovládat programovací jazyky zní přece tak nevšedně! Nicméně pro lidi z jiných oborů to může být někdy i trochu děsivé.

3. Jsou jako růže mezi trním

V IT oborech je výrazná převaha mužů, a proto jakákoliv ženská tvář najednou vyniká a rázem se stane středobodem IT vesmíru. Zní to trochu nadneseně, ale je to tak – všichni přece známe příběhy kamarádek, které se rozhodly zasvětlit svůj život jedničkám a nulám.

4. Jsou nezávislé a vydělají si na sebe samy

Platy mezi ‚ajťáky‘ se v Česku pohybují poměrně vysoko. Podstatně výš, než je průměrný plat. Riziko nalezení zlatokopky mezi ženami z IT je tedy minimální. Teď už se jen nenechat zaskočit faktem, že tvoje partnerka možná vydělává o dost víc než ty.

5. Jsou organizované

Multitasking pro ně není žádný problém, zvládají mít přehled a pořádek ve svých věcech, vše zvládnou zařídit a zorganizovat. A pokud na ně doma čeká ještě dítě, o které se musí postarat, je pro ně výhodou home office, která je dnes pro spoustu ‚ajťáků‘ samozřejmostí.

6. Jsou tajemné 

Při pohledu na ně vyskakuje v mysli několik otázek, včetně té hlavní: Proč si vybraly tenhle obor? Může se zdát, že ženy jsou obecně spíše humanitně zaměřené. Ale nejsou to nakonec jen předsudky, které odrazují ženy od studia technických oborů? Ať tak či onak, při pohledu na ‚ajťačku‘ člověka prostě chytne zvědavost.