1. Vyřeší každý problém

Pokud dostanou úkol, ihned ho začnou analyzovat. Vyhodnotí ho a určí postup práce. Rozdělí celý projekt na menší části a ponoří se do řešení. A pokud má problém jejich žena, nikdy ho neřeší bezhlavě. Svěříš-li se mu například s tím, že se ti v práci nedaří, za chvíli máš na stole tři důvody, proč tomu tak může být a ke každému dva tipy, jak danou situaci vyřešit. Svým způsobem jsou ajťáci hrdinové.

2. Nepotřebuješ chodit do IT servisu

S IT specialistou se nikdy nemusíš bát, že by ti někdy nefungoval počítač, tablet či telefon. Poradí ti s každou novou appkou a za servis počítačů nezaplatíš ani korunu.

3. Jsou stálí

Jsou to introverti. Raději aktivně komunikují s procesorem než se ženou. Samotné oslovení je pro ně překážka a výzva. Ale když už se přeci jen odhodlají a seberou odvahu, může si být jejich vyvolená jistá, že o ni mají skutečný zájem. Kluci ajťáci tím dosáhli pravděpodobně maximálního stupně komunikace. Jejich výhodu je, že umí naslouchat.

4. Neudělají ostudu

Možná mohou některým lidem připadat zvláštní. Sami ajťáci mají v rámci mezilidských vztahů mají svých pár dobrých kamarádů a nepotřebují tyto řady nijak rozšiřovat. Jako partnerka ajťáka můžeš počítat se skupinkou zajímavých lidí, které okolo sebe tvůj partner má. Taky si můžeš si být jistá, že ti neudělá ostudu na večírku, protože to jsou často tiší a klidní společníci.

5. Máš vedle nich svobodu

Ajťáci jsou známí tím, že mají trochu zvláštní koníčky – sbírání komiksů, sledování fantasy filmů, hraní PC her, poslouchání neobvyklé hudby, sbírání bitcoinů či hackování stránek. Vystačí si sami v jejich PC světě. Jako partnerka ho nech, ať si hraje. On potřebuje občas utéct od reality. A volnost, kterou vyžaduje, dopřeje i tobě. Aspoň máš čas na kafe s kamarádkou a svoje zájmy.

6. Nevyžadují péči

Ajťáci jsou nenáročná stvoření. Dokáží pracovat z domova. K práci jim stačí kofein a počítač. Jsou samostatní. Pokud ho necháš přes víkend samotného, můžeš si být jistá, že přežije. Navíc vždycky ví, kde mají nejlepší pizzu ve městě. Někdy jsou trochu workoholici, ale stačí, když je zlákáš tím, co mají rádi.

7. Dávají ženám vyniknout

Rádi ženám vysvětlují vše, co se týká jejich práce a koníčku zároveň. Můžeš se tak dozvědět, co je to bug, co znamená „Interface“, „SQL server“, co dělá „IT analytik“, i proč má vývojář v Java větší sebevědomí než „Sí-šarpista“. Díky tomu zazáříš v každé společnosti a porozumíš „řeči ajťáků“.

 

8. Zajistí rodinu

Neznají úřad práce. Už při škole dostávají zajímavé projekty, na kterých pracují. A protože se jedná o velmi náročnou práci a nikdo v podstatě nechápe, co dělají, vydělávají i dost peněz. Uživí tak bez problému celou rodinu a k tomu ti koupí boty i kabelku, po které pokukuješ.

9. Nebudou tě vyrušovat, když něco děláš

Oni sami potřebují na svoji práci klid a respektují to i u druhých. Proto je nikdy zbytečně neruš, jinak začnou s notebookem „utíkat“ do kanceláře nebo do parku.

10. Jsou nejlepší milenci

Podle průzkumů jim připadá první příčka jakožto nejlepším milencům s nejméně sobeckým přístupem k partnerce. Na prvním místě mají vždy potěšení a potřeby své milované. Ve společnosti jsou velmi nenápadní, ale jak se říká „tichá voda břehy mele“, tak v posteli jsou to dobrodruzi s velkou dávkou fantazie.

*

Naštval tě tento článek? Přečti si náš komentář k němu