
Martina Bartošová
Holka z hor, nemastná, neslaná, která se jednoho dne probudila z letargie a začala žít.
Z lenocha, který měl vždycky dosti nekoordinované pohyby, se stala milovnice sportu všeho druhu. Pokud není na street workoutovém hřišti, vysedává v kavárně s telefonem v ruce a hltá Instagram.
Ráda fotí, a tak si koupila foťák. Jenže záhy zjistila, že focení telefonem bylo vlastně jednodušší…
Je to notorická bordelářka se sklonem k pedantství, která ve volných chvílích dělá z dívek princezny tak, že jim prodlužuje řasy. A taky introvertní pisálek. Píše texty krátké i dlouhé, a to nejen na svůj blog.
Články autora
Pryč jsou doby, kdy zemědělci museli každý den nachodit kilometry, aby zkontrolovali stav půdy na poli nebo krmiva v kravíně. Moderním zemědělcům jejich práci čím dál více usnadňuje Internet věcí. Postupně začínají využívat počítače, senzory a čidla, které měří třeba vlhkost půdy nebo intenzitu slunečního svitu.
S odborníky: Co mění naše kanceláře? Chillouty, peníze i home office!
Práce a domov. Dvě místa, kde většinou trávíme nejvíce času. Zatímco o domov pečujeme sami, v kanceláři jsme většinou odkázáni na to, jak ji pro nás připravil zaměstnavatel. Firmy dnes naštěstí věnují svým kancelářím nemálo pozornosti. Za současnými trendy v této oblasti jsme se vypravili za těmi nejpovolanějšími. Za odborníky z Cushman & Wakefield. S Radkou Novak jsme si povídali o tom, kolik metrů čtvrtečních potřebuje zaměstnanec k práci, i o tom, jak kanceláře změnila oblíbenost home officu.
O LoRaWAN i chytrých pastičkách na myš s Českými Radiokomunikacemi
Podle odborníků bude v roce 2020 celosvětově fungovat až několik desítek miliard IoT zařízení. Právě to je důvodem, proč se tímto odvětvím zabývá čím dál víc firem. Zejména v posledních dvou letech se začaly Internetu věcí na síti LoRaWAN, která dnes pokrývá většinu České republiky, intenzivně věnovat i České Radiokomunikace (CRA).
Když nechceš, aby tvoje závěrečná práce skončila v šuplíku
Jsi fanda moderních technologií a nechceš, aby tvoje závěrečná práce skončila na dně šuplíku? Nemusí! Fenomén Internetu věcí (IoT) už proniká i na univerzity - na Unicorn College se můžeš uplatnit v různých vědeckovýzkumných projektech, jako je třeba Chytrá farma a další. Na této vysoké škole se problematice Internetu věcí intenzivně věnují už přes dva roky a řešené projekty mají potenciál reálně se uplatnit v praxi.
„V Coca-Cole řešíme zaseknuté dvacky i vyprchané bublinky!“
Příběhy
4 minuty čtení
Sklenka vychlazené Coca-Coly s ledem a citronem je pro mnohé z nás symbolem toho pravého osvěžení. A nejinak tomu je i přímo v Coca-Cole, kde na vás na každém rohu číhají chladící boxy s oblíbeným nápojem. Zaměstnanci svou značku milují a společně usilují o to, aby se značce dařilo a rostla. Zejména pak ti, kteří pracují v zákaznickém centru. Právě tam se rodí většina prodejů. Je to také místo, kde můžeš skvěle nastartovat kariéru v celé společnosti.
Kluci z Modřan, co se svými interkomy dobyli svět
Začínali po revoluci. Měli jednu telefonní linku v garáži a chuť dělat věci jinak. Ve všem, co dělali, předběhli dobu a často na ně ostatní koukali jako na exoty. Nenechali se tím ale odradit, vytrvali a dnes je tu firma, která je leaderem na trhu s interkomy.
Petra z Restless Child: „I cestování může být práce na plný úvazek.“
Příběhy
10 minut čtení
Petra Voráčková, známá také pod přezdívkou Restless Child, je nadšená cestovatelka. Pravidelně své cesty dokumentuje a sdílí na svém Instagramu a Youtube kanále. Když jsme s Petrou mluvili naposledy, finišovala bakalářskou práci a užívala si výhod studentského života. Teď už se ale naplno věnuje práci. Má štěstí, že její největší koníček – cestování, se stal i její prací, které se věnuje na plný úvazek. Jak sama říká, je to práce jako každá jiná a ne vždy si může destinaci vychutnat tak, jak by si představovala. Co přesně tedy Petra dělá?